Oddział Przedszkolny w Zatoniu 


budynek przedszkole

Kadra pedagogiczna w roku szkolnym 2016/2017:
mgr Renata Dobrucka-Ratajczak
mgr Marta Błaszczyk
mgr Małgorzata Lewandowska
Logopeda - mgr Ewa Janowska
Psycholog - mgr Małgorzata Rudnicka
Katecheta - mgr Mirosława Samiła
Personel pomocniczy:
Wanda Malicka
Elżbieta Piwowar
Józef Rosa
Przedszkole czynne w godz. 7.00-16.00.
Kontakt: tel. 609 700 598

Zakończenie roku w przedszkolu
      20 czerwca 2017 w piękne słoneczne popołudnie odbyło się w zatońskim przedszkolu oficjalne i uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Przybyły na nie wszystkie przedszkolaki z rodzicami oraz dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 43 w Zielonej Górze pani Maria Zrobczyńska, nauczyciele i pracownicy obsługi.
Pierwszą częścią uroczystości były występy grupy młodszej. Maluszki wprowadziły wszystkich w wakacyjny nastrój prezentując wierszyki o letnich wyjazdach i wędrówkach, o przyjemnie spędzanym czasie odpoczynku. Mały maszynista pociągu zaprosił wszystkich na wakacyjną podróż.
 
zakonczenie 1
 
      zakonczenie 2 zakonczenie 5
 
Na zakończenie tej części występu dołączyły dzieci z grupy starszej i, już tradycyjnie w naszym przedszkolu - wspólnie wszystkie dzieci zaśpiewały po angielsku piosenki o wakacjach i przyjaźni. 
 
zakonczenie 3
 
zakonczenie 5
 
zakonczenie 6
 
zakonczenie 7
 
zakonczenie 8
 
 
 
Potem rozpoczął się występ starszaków. Był już w zupełnie innym nastroju. Starsze dzieci żegnały swoich kolegów, a najstarsze przedszkolaki swoje przedszkole. 
Ubrani w niebieskie birety absolwenci zatońskiego przedszkola po raz ostatni zaśpiewali piosenki. Żegnali wierszykami panie, kolegów, zabawki i to miejsce, gdzie przez kilka lat stawiali codziennie swoje edukacyjne pierwsze kroki. Była w tym występie i radość, że idą do szkoły, i duma z tego, jak wiele się nauczyli, i kropelka wzruszenia, że coś w ich życiu już się kończy.
Najbardziej uroczystym momentem pożegnania absolwentów był polonez, w którym dostojnie i pięknie zaprezentowali się starszacy.
 
zakonczenie 9
 
zakonczenie 10
 
zakonczenie 11
 
zakonczenie 12
 
zakonczenie 13
 
zakonczenie 14
 
Po polonezie przyszedł czas na wspólne z panią dyrektor odsłonięcie tablo z fotografiami dzieci kończących przedszkole. A radosnym finałem oficjalnej części zakończenia roku były wyrzucone wysoko niebieskie birety :-)
 
zakonczenie 15
 
zakonczenie 16
 
zakonczenie 17
 
Wszystkie dzieci naszego przedszkola otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe za wielkie postępy, jakie poczyniły w ciągu całego roku. Nie mogło też zabraknąć podziękowań dla rodziców za pomoc i współpracę we wszelkich działaniach, jakie podejmowało przedszkole przez ostatnie miesiące. 
Dzień pożegnania przedszkola zakończył się rodzinnym piknikiem w ogrodzie.
 
Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy udanych i szczęśliwych wakacji, a absolwentom też powodzenia w szkole. Wracajcie wypoczęci we wrześniu, a absolwenci - nie zapominajcie swojego przedszkola :-)
 
Zatonie Bajkowa Kraina filia zielonog

Nauczycielka przedszkola w Zatoniu - Renata Dobrucka-Ratajczak

W krainie pani muzyki
      W minionym roku szkolnym - sezonie artystycznym 2016/2017, zatońskie przedszkolaki brały udział w cyklu koncertów pt."W Krainie Pani Muzyki" organizowanym przez Lubuskie Biuro Koncertowe "Orfeusz". Od października do maja na scenie sali wiejskiej w Raculi odbyło się łącznie osiem comiesięcznych koncertów. Każdy z nich poświęcony był innej tematyce, prezentował inne instrumenty i różne muzyczne opowieści. 
 
pani muzyka 1
 
Na jednym z muzycznych spotkań dzieci poznały różne instrumenty strunowe - skrzypce, wiolonczelę i kontrabas. Na kolejnym instrumenty dęte - suzafon, tubę i trąbkę. Inne koncerty poświęcone były sposobom naśladowania odgłosów i zachowań zwierząt, muzyce orientalnej, była też muzyczna bajka o wilku i koźlątkach.
 
 
 
 
pani muzyka 5
 
pani muzyka 8
 
pani muzyka 9
 
pani muzyka 10
 
pani muzyka 11
 
Zaprezentowane zostały też polskie stroje i tańce narodowe. Wiosną wystąpili dla dzieci prawdziwi peruwiańscy Indianie, a na ostatnim koncercie okazało się, że można właściwie zagrać na wszystkim: rurach, butelkach, piłach, wiadrach i patelniach :-)
 
pani muzyka 2
 
pani muzyka 3
 
pani muzyka 4
 
pani muzyka 6
 
pani muzyka 7

Cykl muzycznych spotkań dla przedszkolaków bardzo rozwinął zainteresowania muzyczne dzieci. Z wielkim zaciekawieniem oglądaliśmy kolejne występy muzyków i zastanawialiśmy się, czym nas znowu zaskoczą. Dużo się nauczyliśmy o Krainie Pani Muzyki :-)

Nauczycielka przedszkola w Zatoniu - Renata Dobrucka-Ratajczak

Przedszkolaki w skansenie
​7 czerwca 2017 wszystkie przedszkolaki z Zatonia wzięły udział w wycieczce do skansenu. Wiosną zwiedzaliśmy muzeum w Zielonej Górze, a teraz muzeum w plenerze czyli skansen w Ochli. Tak jak w każdym muzeum, tak i tutaj, ochronie i ocaleniu od zapomnienia i zniszczenia podlegają zabytki i eksponaty. W skansenie są nimi całe budynki i ich wyposażenie. 
Wycieczka do skansenu składała się z dwóch części. Najpierw dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej czyli warsztatach dotyczących przetwórstwa ziarna pt. "Od ziarenka do bochenka", a potem zwiedzały skansen.
Zajęcia warsztatowe rozpoczęły się od wymieniania nazw różnych zbóż, wyjaśnienia dzieciom skąd mamy ich ziarna oraz jak wygląda proces przygotowania mąki.
 
pwskansenie 1
 
 
Następnie przedszkolaki zabrały się za przygotowanie ciasta na małe chlebki i bułeczki. Trzeba było połączyć składniki, a więc mąkę, drożdże, oliwę i wodę, i tak uzyskane ciasto mocno i pięknie wyrobić. Szło to całkiem dobrze :-)
 
pwskansenie 2
 
pwskansenie 3
 
pwskansenie 4
 
pwskansenie 5
 
pwskansenie 6
 
pwskansenie 7
 
pwskansenie 8
 
pwskansenie 9
 
pwskansenie 10
 
pwskansenie 12
 
 
W miedzy czasie dzieci obserwowały też, co dzieje się z drożdżami połączonymi z wodą. Przygotowane chlebki i bułeczki zostały włożone do pieca.
W oczekiwaniu na własnoręcznie przygotowane pieczywo - przedszkolaki wyruszyły na zwiedzanie skansenu. Pan przewodnik opowiadał różne ciekawostki związane z oglądanymi obiektami. Wyjaśniał dzieciom co to jest chałupa, izba, sień, strzecha, czym różni się izba biała od izby ciemnej, co to jest zapiecek i dlaczego stare wiejskie budynki były małe i niskie.
 
pwskansenie 13
 
pwskansenie 14
 
pwskansenie 15
 
Dzieci obejrzały nie tylko zabytkowe chaty, ale też stodoły, obory, budynki gospodarskie, domek winiarza, sklep kolonialny, wiejską szkołę, kuźnię i studnię. Widziały wnętrza domów, dawne meble, wyposażenie mieszkań, maszyny i narzędzie rolnicze.
I choć niektóre z zabudowań znajdujących się w skansenie w Ochli mają nawet 200 i więcej lat, zadbane, odrestaurowane, obsadzone kwiatami - wyglądają tak, jakby czas się zatrzymał, a gospodarze tylko na chwilę wyszli ze swoich domów. Historia ukryta w wiejskich domach.
Po spacerze po zabytkowej wsi w skansenie w Ochli, dzieci wróciły do sali, gdzie odbywały się zajęcia warsztatowe. A tam czekały już pachnące, świeże, pyszne, gorące chlebki i bułeczki. Zjedliśmy je dopiero w przedszkolu, bo czas było kończyć wycieczkę i wracać na obiad :-)

Wyjazd do Ochli był bardzo udany. Dzieci dużo zwiedziły i wiele się nauczyły.

Nauczycielka przedszkola w Zatoniu - Renata Dobrucka-Ratajczak

Dzień dziecka w przedszkolu
1 czerwca 2017 gośćmi przedszkolaków byli strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Ochli. Odwiedzili przedszkole z okazji Dnia Dziecka. 
Goście pokazali dzieciom wóz strażacki, opowiedzieli o jego zastosowaniu i wyposażeniu. Zaprezentowali narzędzia i urządzenia, które wykorzystują podczas akcji pożarowych i ratowniczych.
 
dziendziecka 1
 
dziendziecka 2
 
 
 
Przedszkolaki obejrzały też zaaranżowaną sytuację udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wyposażenie apteczki i środki ratunkowe.
 
dziendziecka 3
 
 
dziendziecka 4
 
 
 
 
 
dziendziecka 5
 
 
 
Pan strażak zaprezentował się także dzieciom w pełnym umundurowaniu, hełmie i indywidualnym wyposażeniu podczas akcji pożarowej. Ubiór okazał się niezwykle ciężki, ale także dobrze chroniący w niebezpiecznych akcjach. 
 
dziendziecka 6
 
dziendziecka 7
 
 
Potem przyszedł czas na krótkie zwiedzanie wozu strażackiego, a na zakończenie spotkania ze strażakami - pokaz "gaszenia pożaru". 
 
dziendziecka 8
 
dziendziecka 9
 
dziendziecka 10
 
dziendziecka 11
 
dziendziecka 12
 
 
Spotkanie było bardzo pouczające, ale i miłe dla dzieci. Pracą strażaków zainteresowały się też dziewczynki, bo okazało się, że w OSP Ochla służą nie tylko panowie, ale i pani strażaczka. Strażacy odjechali na sygnale spod zatońskiego przedszkola.
 
dziendziecka 14
 
dziendziecka 13

A jak na Dzień Dziecka przystało - nie mogło też zabraknąć zimnej słodkiej przekąski - lodów z posypką :-) 

dziendziecka 15

dziendziecka 16

Nauczycielka przedszkola w Zatoniu - Renata Dobrucka-Ratajczak

Dzień rodziny w przedszkolu
      30 maja 2017 w zatońskim przedszkolu odbyło się Rodzinne Święto - Dzień Mamy, Dzień Dziecka i Dzień Taty połączone w jedną uroczystość. Z niepewnością spoglądaliśmy w niebo, ale tym razem pogoda nam dopisała i występy dla rodziców zostały przygotowane na przedszkolnym placu.
Na początku zaprezentowały się dzieci starsze z przedstawieniem "Brzydkie Kaczątko", które miesiąc wcześniej zostało pokazane na Przeglądzie Teatrzyków w Raculi.
 
dzienrodziny 1
 
dzienrodziny 2
 
   dzienrodziny 3 dzienrodziny 4
dzienrodziny 5
dzienrodziny 6
 
Potem wystąpiły dzieci młodsze z programem poetycko-muzycznym pełnym miłości i ciepłych słów dla mam i tatusiów, zakończonym wspólnym ze starszakami głośnym śpiewem piosenek w języku angielskim. 
 
dzienrodziny 7
dzienrodziny 8
 
dzienrodziny 9
 
dzienrodziny 10
dzienrodziny 11
 
dzienrodziny 13
 
dzienrodziny 14
 
 

Uwieńczeniem występów były były tańce starszych przedszkolaków. Rodziców ucieszyły nie tylko piękne występy i życzenia, ale także drobne upominki przygotowane własnoręcznie przez dzieci. Maluszki ofiarowały mamusiom i tatusiom bukieciki papierowych kwiatków, a starszaki rysunkowe rodzinne portrety. 

dzienrodziny 15

dzienrodziny 16
Po występach przyszedł czas na wspólny słodki poczęstunek. To było bardzo miłe majowe popołudnie! :-)

Nauczycielka przedszkola w Zatoniu - Renata Dobrucka-Ratajczak

Stowarzyszenie Nasze Zatonie
adres do korespondencji:
Zatonie -Strumykowa 11
66-004 Zielona Góra
tel. kontaktowy  609 472 188


NIP 973-099-71-92
REGON 080525424
KRS 0000384957
Bank BGŻ 33 2030 0045 1110 0000 0207 1140

 

Copyright © 2017 Stowarzyszenie Nasze Zatonie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 |Replica Rolex

who also carried a  Replica Handbag marketing activities. These celebrity advertising increased Replica Louis Vuitton Handbags Elite status.I can not say how many times I saw the monogram bag sitting on the floor of the 2016 louis vuitton Replica handbags uk amusement park. It disgusts me to think.aqian100325 LV bags is very fashionable, which had to be taken in places like this. The Replica watches UK of the street are perfect for outdoor activities. Or, paint and a few bags of Antigua are safer around water.The best thing is to have a bag of the season to be sure. You can never go wrong with possession of more than a Watches Replica.It ‘was just a small article for the public to know and understand the importance of taking care of these fine Replica rolex items. Now I know it’s just a bag, and there are major issues in the world. I am aware of the crisis that we face every day.But for those of you who have Watches Replicas or if you want one day, just know that the way to treat affect the longevity of the bag.You can forward to the next generation, if we take care of her.2016 louis vuitton handbags made to last a lifetime. The quality of each Replica Rolex watches is eloquent.Tell the world that are one of the Hautes-fashioned. Come and get your Louis Vuitton bag today!Search of a 2016 louis vuitton handbags that is guaranteed to turn heads? We can almost guarantee a double when you add the Replica watches Aquarelle Speedy to your repertoire.
Acheter Levitra Acheter Levitra Generique Levitra En Ligne Lida Daidaihua kamagra france Viagra Strips Lida Paquets de tests Acheter cialis en ligne Acheter viagra en ligne viagra super active Acheter Levitra Kamagra Soft Tabs Viagra Kamagra En Ligne Cialis Acheter Cialis Viagra Soft
Scarpe da donna Scarpe Scarpe Adidas adidas Scarpe Scarpe Scarpe hogan oakley nike air presto new balance nike air max adidas Scarpe nike free nike blazer
michael kors Ray ban nike huarache Adidas Scarpe Abbigliamento Asics nike flyknit scarpe converse Scarpe air jordan scarpe da calcio nike free nike cortez nike roshe air max