Oddział Przedszkolny w Zatoniu 


budynek przedszkole

Zespół Edukacyjny nr 4
Miejskie Przedszkole nr 43 Oddział w Zatoniu
ul. Zatonie - Zielonogórska 72
66-004 Zielona Góra 
tel. 609 700 598
Czynne w godz. 6.30-16.30.
 
Kadra pedagogiczna w roku szkolnym 2018/2019
 
Dyrektor przedszkola: mgr Maria Zrobczyńska 
 
Grupa młodsza 3-4-latki:
mgr Renata Dobrucka-Ratajczak
mgr Iga Szeląg
 
Grupa starsza 5-6-latki:
mgr Małgorzata Lewandowska
mgr Izabela Kmiecik
 
Język angielski: mgr Agnieszka Róg-Jarosz
Logopeda: mgr Marta Gonciarz
Katecheta: ks. Ireneusz Mastej
 
Personel pomocniczy:
Wanda Malicka
Elżbieta Piwowar
Józef Rosa

Dzień Pluszowego Misia

Misie dwa, misie dwa, misie dwa,

Misie szare, misie bure obydwa.

I kochają się te misie, przytulają swoje pysie,

Misie szare, misie bure obydwa. 

23 listopada 2018 w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto ukochanej zabawki wszystkich dzieci czyli Dzień Pluszowego Misia. Każdego roku staramy się inaczej przeżywać ten dzień, bo o misiach - można na różne sposoby. 

IMG 0747

W tym roku przedszkolaki obejrzały teatrzyk inspirowany bajką "Złotowłoska i trzy niedźwiedzie". Przekonały się, że misie są bardzo przyjacielskie, wiele mogą wybaczyć i potrafią się wspaniale bawić, nawet ze Złotowłoską, która niezbyt grzecznie zachowała się w ich domku.

PB230475

PB230485

PB230488

PB230492

PB230493

Po teatrzyku dzieci bawiły się przy muzyce w misowe zabawy, śpiewały piosenki o misiach, naśladowały misie i niedźwiedzie w opowieści ruchowej, liczyły i układały pluszowe misie. Dużo ruchu, tańca, działania i zabawy. Później młodsze przedszkolaki wykleiły bibułką sylwetkę misia, a starszaki brązowy papier składały w tak magiczny sposób, że wyczarowały z niego głowy misiów. 

PB230497

PB230498

PB230499

IMG 0763

IMG 0756

IMG 0757

Dzień zakończył się ciasteczkami w kształcie misiów. Mniam, mniam... :-)

Renata Dobrucka-Ratajczak

100-lecie Niepodległości Polski w przedszkolu

W dniach od 7 do 9 listopada 2018 w zatońskim przedszkolu świętowaliśmy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski. Ta wyjątkowa rocznica była okazją do trzydniowych spotkań obu grup przedszkolnych i podjęcia poważnych rozmów na tematy patriotyczne.

Pierwszego dnia obchodów dzieci zajmowały się tematem symboli narodowych. Rozmawiały o fladze, godle i hymnie narodowym, o znaczeniu tych symboli dla każdego Polaka i szacunku, na jakie zasługują. Pani Iga przygotowała zagadki o Polsce, a pani Iza film o małym Polaku. Dzień zakończył się pracami plastycznymi przedstawiającymi godło czyli Białego Orła.

PB140473

PB140471

Drugi rocznicowy dzień był dość trudny, bo wymagał wyjaśnienia dzieciom, co właściwie znaczy to ciągle powtarzane słowo "niepodległość". Pani Renatka przygotowała dla przedszkolaków prezentację multimedialną, w której starała się wytłumaczyć, co to znaczy: podlegać, komu podlegają dzieci, komu podlegają dorośli, ale też i o czym decydują. Dlaczego Polska utraciła niepodległość, kto i jak pomógł ja odzyskać. Informacje o historii Polski zaciekawiły wszystkie dzieci i chyba już wszyscy zrozumieli, dlaczego ta rocznica, jest tak dla nas ważna.

PB080432

PB080437

Trzeci dzień świętowania był wyjątkowo uroczysty. Wspólnie z dziećmi spotkali się rodzice i pani dyrektor. Staraliśmy się ubrać odświętnie, mieć narodowe znaki lub po prostu biało-czerwone kolory. Pani Małgosia zaprosiła wszystkich do śpiewania pieśni patriotycznych, a potem rozstrzygnęła dwa konkursy, które były zorganizowane z okazji 100 lecia Niepodległości. Okazało się, że przedszkolaki nie tylko potrafiły zaśpiewać piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem", ale również "Maszerują strzelcy" i "Rotę". Konkurs recytatorski i piękna prezentacja wierszy, które dzieci samodzielnie przygotowały w domu, wzbudziła we wszystkich prawdziwy zachwyt i momenty wzruszeń. Za swój występ dzieci otrzymały nagrody. Nagrodzone zostały także prace plastyczne przygotowane na konkurs "Kokarda Narodowa". Kokardy udekorowały korytarz przedszkolny. 

PB090441

PB090443

PB090446

PB090448

PB090449

PB090452

PB090453

PB090454

PB090469

Zakończeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie czterech zwrotek hymnu państwowego. Była to wyjątkowa chwila, pełna powagi i szacunku, ale także i radości. Cieszyliśmy się, że dane nam jest żyć w szczęśliwych czasach, kiedy polskie dzieci mogą chodzić do polskiego przedszkola i żyć w Niepodległej Polsce! 

PB090462

PB090461

Te trzy dni były wspaniałym świętem w naszym przedszkolu, bo taka okazja jest raz na STO LAT :-)

 

Przyjaciele lasu

W zatońskim przedszkolu dzieci przez cały tydzień realizowały tematykę "Jesień idzie do zwierząt", a podsumowaniem zajęć, w dniu 12 października 2018, było spotkanie z leśniczymi Leśnictwa Zatonie. Naszymi gośćmi kolejny raz byli pan leśniczy Grzegorz Działo i pani podleśniczy Małgorzata Hajdul. 

PA120419

Zatońscy leśnicy opowiedzieli o swojej pracy, o tym jak chronią i pielęgnują las, jak dbają, by żył w jak najbardziej naturalny sposób. Opowiedzieli o sadzeniu lasu, ale też o przygotowaniu gleby w taki sposób, by las siał się sam. 

Drugą częścią spotkania było przybliżenie dzieciom zasad zachowania się w lesie i korzystania przez ludzi z jego bogactwa. Leśnicy wyjaśnili, że dzikie zwierzęta żyjące w lesie nigdy nie zbliżają się do ludzi, są płochliwe i nieufne. Odmienne zachowanie może wskazywać na ich chorobę. Przypomnieli, że trujących grzybów nie można niszczyć w lesie, łamać gałęzi, krzyczeć, rozpalać ognia, ani śmiecić. W lesie można spacerować, wypoczywać, słuchać ptaków, zbierać grzyby i jagody, robić zdjęcia i, jeśli się uda, obserwować zwierzęta. W taki właśnie sposób zachowuje się prawdziwy przyjaciel lasu.

PA120412

PA120413

Wszystkie zatońskie przedszkolaki stwierdziły po spotkaniu z leśniczymi, że chcą być zawsze przyjaciółmi lasu. Dla gości starszaki przygotowały piękny album z własnoręcznie narysowanymi obrazkami leśnych zwierząt. Maluszki zaprezentowały się w piosence o tym, jak zwierzęta szykują się do zimy. 

PA120414

PA120417

Na zakończenie miłej i pouczającej wizyty leśnicy podarowali przedszkolakom odblaski z wizerunkami zwierząt i małe drewniane zabawki - gwizdki i bączki. 

PA120421

Renata Dobrucka-Ratajczak, Marta Błaszczyk

Pasowanie na Przedszkolaka

Ja, przedszkolak dzielny, zawsze będę uśmiechnięty.

Będę słuchał swojej pani i zjadał całe śniadanie...

27 września 2018 w piękne jesienne popołudnie na przedszkolnym placu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Naszymi gośćmi byli: pani dyrektor Zespołu Edukacyjnego nr 4 w Zielonej Górze Jolanta Szlachetka, pani dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 43 Maria Zrobczyńska oraz rodzice, dziadkowie i rodziny naszych przedszkolaków.

Uroczystość rozpoczęła się od scenki zaprezentowanej przez starszaki. Dzieci wcieliły się w role zwierzątek, które chciały zamieszkać w lesie pod grzybkiem. Przychodziły tam chętnie i szykowały sobie wygodne miejsca, zapomniały jednak zapytać o zgodę samego grzyba. Grzybek okazał się bardzo wyrozumiały, ze wszystkimi zwierzętami chciał żyć w zgodzie i mieć blisko siebie przyjaciół. Starsze przedszkolaki pokazały wszystkim wielką wartość przyjaźni. I na zakończenie swojego występu właśnie o tym zaśpiewały piosenkę.

P9270415

P9270417

P9270419

P9270422

P9270427

Po występie starszaków zaprezentowały się maluszki. Młodsze przedszkolaki zaśpiewały trzy piosenki: o wesołej zabawie, o kolegach w przedszkolu oraz o tym, jak na światłach bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Pokazały prosty taniec w kółeczku, a śpiewając wystąpiły z rekwizytami. Po krótkim występie przyszedł czas na uroczyste ślubowanie. Z uniesionymi paluszkami obiecywały być radosne w przedszkolu, uczyć się chętnie i bawić w zgodzie, dbać o przyrodę i o swój kraj, być dumą dla swoich rodziców. Obie panie dyrektor przyjęły z radością ślubowanie najmłodszych przedszkolaków. W końcu mogło odbyć się pasowanie. Każdy nowy przedszkolaczek został dotknięty wielkim ołówkiem i otrzymał pamiątkowy dyplom. A za piękny występ wszystkie dzieci dostały ogromne lizaki.

P9270430

P9270432

P9270433

P9270439

P9270442

P9270445

P9270449

P9270450

P9270452

P9270453

Kiedy od strony placu zabaw przedszkola odbywała się nasza uroczystość, po drugiej stronie budynku "wyrosły" dmuchane zamki, ustawiły się sportowe stanowiska, stanęły ławeczki, stoliki i pyszne słodkie niespodzianki. Sprawcami tych cudów było Stowarzyszenie "Dobry Start" i Fundacja "Gramy w Zielone", które przygotowały fantastyczny piknik nie tylko dla naszych przedszkolaków, ale dla wszystkich dzieci. Po występach i emocjonujących przeżyciach najmłodszych, było to prawdziwe święto. Zabawy ruchowe prowadzone przez panie Donatę Karwacką i Joannę Tabor rozruszały wszystkie dzieci. Słodkości i napoje umilały wszystkim czas. Cukrowa wata, malowanie kredą i wizyta na dmuchanych zamkach była jak jesienny Dzień Dziecka :-) Było to wyjątkowe Pasowanie na Przedszkolaka!!! :-)

P9270466

P9270470

P9270472

Składamy serdeczne podziękowania dla pana Wiesława Kuchty prezesa Stowarzyszenia "Dobry Start" oraz pana Marka Karwackiego prezesa Fundacji "Gramy w Zielone" za pomoc w zorganizowaniu wspaniałego piknika dla dzieci z okazji Pasowania na Przedszkolaka. 

 Renata Dobrucka-Ratajczak

Dzień Przedszkolaka

20 września 2018 w zatońskim przedszkolu świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji połączyliśmy pożegnanie lata i Dzień Pieczonego Ziemniaka z dużą ilością wesołej zabawy. 

Lato żegnało nas wyjątkowo słoneczną, wręcz upalną pogodą. Mogliśmy więc bawić się na przedszkolnym boisku. Spotkanie wszystkich dzieci rozpoczęło się od zabaw w kręgu i oglądania wyjątkowych okazów ziemniaków. Były ziemniaki w kształcie serduszek, hipopotamów i krów. Były też i takie, które miały nosy i nogi. Po tych rozwijających wyobraźnię ziemniaczanych zagadkach, przyszedł czas na ziemniaczane konkurencje. Dzieci rzucały ziemniakami do celu i w dal, pokonywały slalom z ziemniakiem, przeskakiwały przez ziemniaki, zachowywały równowagę nosząc je na łopatce i podawały je z rąk do rąk, sprawdzając jakie są ciężkie. Za każdą zaliczoną konkurencję przedszkolaki dostawały kolorowe pieczątki.

P9200334

P9200337

P9200339

P9200341

P9200349

P9200354

P9200354

P9200363

P9200374

P9200377

Po zakończonych sportowych zabawach czekały już na dzieci upieczone w ognisku gorące ziemniaczki. Wiedzieliśmy, że będą im smakować, bo tak jest co roku. A tym razem przedszkolaki zaproponowały inne jeszcze pyszności - pieczone jabłka i bataty. Nie był to więc zwyczajny Dzień Pieczonego Ziemniaka, ale prawdziwa zatońska przedszkolna UCZTA! :-)

P9200395

P9200397

P9200406

P9200406

P9200407

P9200410

Dzień Przedszkolaka minął nam bardzo przyjemnie. W brzuszkach "układały się" pieczone ziemniaczki, a na rączkach zostały kolorowe pieczątki, jako dowód naszych zabaw. 

P9200411

Szkoda, że Dzień Przedszkolaka nie jest codziennie... :-)

Renata Dobrucka-Ratajczak

Marta Błaszczyk

Stowarzyszenie Nasze Zatonie
adres do korespondencji:
Zatonie -Strumykowa 11
66-004 Zielona Góra
tel. kontaktowy  609 472 188


NIP 973-099-71-92
REGON 080525424
KRS 0000384957
Bank BGŻ 33 2030 0045 1110 0000 0207 1140

 

Copyright © 2018 Stowarzyszenie Nasze Zatonie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 |Replica Rolex

who also carried a  Replica Handbag marketing activities. These celebrity advertising increased Replica Louis Vuitton Handbags Elite status.I can not say how many times I saw the monogram bag sitting on the floor of the 2016 louis vuitton Replica handbags uk amusement park. It disgusts me to think.aqian100325 LV bags is very fashionable, which had to be taken in places like this. The Replica watches UK of the street are perfect for outdoor activities. Or, paint and a few bags of Antigua are safer around water.The best thing is to have a bag of the season to be sure. You can never go wrong with possession of more than a Watches Replica.It ‘was just a small article for the public to know and understand the importance of taking care of these fine Replica rolex items. Now I know it’s just a bag, and there are major issues in the world. I am aware of the crisis that we face every day.But for those of you who have Watches Replicas or if you want one day, just know that the way to treat affect the longevity of the bag.You can forward to the next generation, if we take care of her.2016 louis vuitton handbags made to last a lifetime. The quality of each Replica Rolex watches is eloquent.Tell the world that are one of the Hautes-fashioned. Come and get your Louis Vuitton bag today!Search of a 2016 louis vuitton handbags that is guaranteed to turn heads? We can almost guarantee a double when you add the Replica watches Aquarelle Speedy to your repertoire.
Acheter Levitra Acheter Levitra Generique Levitra En Ligne Lida Daidaihua kamagra france Viagra Strips Lida Paquets de tests Acheter cialis en ligne Acheter viagra en ligne viagra super active Acheter Levitra Kamagra Soft Tabs Viagra Kamagra En Ligne Cialis Acheter Cialis Viagra Soft
Scarpe da donna Scarpe Scarpe Adidas adidas Scarpe Scarpe Scarpe hogan oakley nike air presto new balance nike air max adidas Scarpe nike free nike blazer
michael kors Ray ban nike huarache Adidas Scarpe Abbigliamento Asics nike flyknit scarpe converse Scarpe air jordan scarpe da calcio nike free nike cortez nike roshe air max