Oddział Przedszkolny w Zatoniu 


budynek przedszkole

Zespół Edukacyjny nr 4
Miejskie Przedszkole nr 43 Oddział w Zatoniu
ul. Zatonie - Zielonogórska 72
66-004 Zielona Góra 
tel. 609 700 598
Czynne w godz. 6.30-16.30.
 
Kadra pedagogiczna w roku szkolnym 2017/2018
 
Grupa młodsza:
mgr Renata Dobrucka-Ratajczak
mgr Karolina Sutuła
 
Grupa starsza:
mgr Małgorzata Lewandowska
mgr Marta Błaszczyk
Logopeda - mgr Wioleta Krasoń
Psycholog - mgr Małgorzata Rudnicka
Katecheta - ks. Ireneusz Mastej 
Personel pomocniczy:
Wanda Malicka
Elżbieta Piwowar
Józef Rosa

Spotkanie ze Świętym Mikołajem


 

6 grudnia 2017 od samego rana zatońskie przedszkolaki ubrane na czerwono, w mikołajowych czapeczkach czekały na spotkanie z Mikołajem. Ale poranek w przedszkolu mijał normalnie: zajęcia, zabawy, śniadanie, mycie zębów... a upragniony gość jakoś się nie zjawiał. Kiedy już nieco zniecierpliwione dzieci usiadły w dużej sali na dywanie, odezwał się dzwonek u drzwi. Wywołało to ogromna radość! Lecz radość trwała tylko chwilę... Pani woźna Ela przyniosła list w czerwonej kopercie, który zostawił listonosz. Okazało się, że był to list od samego Mikołaja. Wyczekiwany gość wyjaśnił, że ma dziś bardzo dużo pracy, że na pewno odwiedzi nasze przedszkole, ale najpierw dzieci muszą się jeszcze do tego spotkania przygotować wykonując różne zadania.

PC062553

Wszystkie dzieci razem z paniami nauczycielkami zabrały się do pracy. Segregowały obrazki przedstawiające prezenty Mikołaja, zrobiły pociąg i naśladowały zachowanie różnych zabawek, wyciągały z worka przedmioty, które miały rozpoznać po dotyku. Potem przy muzyce zrobiły mikołajowo- reniferowe zaprzęgi, odpowiadały na pytania i rozwiązywały zagadki o Mikołaju. Starsze dzieci rozwiązywały też rebusy, a maluszki układały obrazki na ich cieniach. Przedszkolaki bardzo się śpieszyły, by zdążyć wykonać wszystkie zadania, które zlecił Mikołaj. 

PC062555

PC062559

PC062564

PC062566

PC062569

I kiedy wszystkie zdania zostały wypełnione, a dzieci rozśpiewały się o Mikołaju, wtedy rozległ się dźwięk dzwoneczka. Wszedł do sali wyczekiwany gość. Mikołaj przywitał się z dziećmi, porozmawiał, ucieszył się z wykonanych zadań, wysłuchał piosenek, które śpiewały przedszkolaki. Bardzo zadowolony ze spotkania wręczył wszystkim dzieciom upominki :-) 

PC062570

PC062574

PC062577

PC062583

Nie zabrakło oczywiście podziękowań dla Mikołaja, obietnic dobrego zachowania i pięknego pożegnania. Na zakończenie wizyty panie wręczyły Mikołajowi rysunki wykonane przez dzieci. 

PC062591

Jak to zwykle - zapracowany Mikołaj, nie zabawił zbyt długo w zatońskim przedszkolu, bo "przecież inne dzieci czekają..." Pomachał jeszcze na ulicy na pożegnanie i tyle go widziano... 

PC062584

Tyle przyniósł radości ten jeden z najmilszych gości! :-)

Renata Dobrucka-Ratajczak
Marta Błaszczyk

Dzień Górnika


 

4 grudnia z okazji Barbórki przyszli do naszego przedszkola państwo Dorota i Sławomir Mudry, którzy są górnikami i pracują w PGNiG.

PC042541

Pan Sławomir opowiadał nam o wydobywaniu ropy naftowej, pokazał kawałek roponośnej skały, a odważne dzieci mogły sprawdzić jak pachnie prawdziwa ropa. Każdy z nas mógł zobaczyć kroplę ropy zatopioną w szkle, a także bryłkę przetopionej siarki.

Pani Dorota opowiadała nam o znaczeniu koloru piór przy czako, czyli górniczej czapce oraz o pochodach górniczych z okazji Barbórki.

PC042543

 

PC042545

PC042546

Na koniec każde dziecko dostało czako i wszyscy zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

PC042549

PC042548

Dziękujemy naszym gościom i zapraszamy za rok.

Nauczycielki przedszkola w Zatoniu - Małgorzata Lewandowska

Renata Dobrucka-Ratajczak

Marta Błaszczyk

Dzień Pluszowego Misia


 

24 listopada 2017 w zatońskim przedszkolu zaroiło się od misiów. Każdy przedszkolak przyszedł ze swoim ukochanym misiem, by uczcić jego święto.Dzieci opowiadały o swoich pluszowych przyjaciołach, mówiły o ich pochodzeniu i wspólnych przygodach. 
 
PB242509
 
Główną częścią dnia był bal z misiem, a na nim wspólne zabawy ruchowe, pląsy i tańce. Dzieci śpiewały piosenki o misiach i wspólnie się bawiły. Zmęczone przez chwilę odpoczywały przytulając się do misiów, a potem nadal trwały wesołe zajęcia.
 
PB242505
IMG 0552
PB242536
 
IMG 0561
W drugiej części Dnia Pluszowego Misia były zagadki, a nagrodą za prawidłowe ich rozwiązanie możliwość zrobienia sobie zdjęcia w foto-budce. Każdy mógł przez chwilę być pluszowym misiem. Nawet dorośli :-)
 
PB242517
PB242526
 
PB242530
 
Święto ukochanych pluszaków zakończyło się wykonywaniem różnych prac plastycznych
i poczęstunkiem - ciasteczkami w kształcie misiów.
PB242540
 
To był bardzo radosny dzień! :-)
 
Renata Dobrucka-Ratajczak
Marta Błaszczyk

Spartakiada przedszkolaka 2017


16 listopada 2017 odbyła się na sali gimnastycznej w Drzonkowie kolejna Spartakiada Przedszkolaka, w której tradycyjnie brały udział dzieci z zielonogórskich przedszkoli dzielnicy Nowe Miasto. Organizatorem było Miejskie Przedszkole nr 43, więc nie mogło zabraknąć przedszkolaków z Zatonia, naszej czerwono-zielonej drużyny :-)
spartakiada 1
 
spartakiada 2
 
spartakiada 3
 
spartakiada 4
 
Tegorocznym przesłaniem Spartakiady była nie tylko sportowa i ruchowa rywalizacja, radość ze wspólnej zabawy, ale także ogólnie zdrowy styl życia. Tematykę taką miało krótkie przedstawienie teatralne, które rozpoczęło Spartakiadę, a przygotowane było przez nauczycielki z Drzonkowa. Wcieliły się one w role chłopca, rodziców i lekarza, którzy zachęcają do uprawiania sportu, jedzenia warzyw i owoców oraz ograniczenia oglądania telewizji i gier komputerowych. 
Po oficjalnym powitaniu wszystkich uczestników Spartakiady i przemarszu wokół sali gimnastycznej, rozpoczęły się sportowe rywalizacje. Pierwsze występowały dzieci młodsze 3-4-latki. Brały udział w czterech konkurencjach: rzucanie na odległość świeżakiem, budowanie wieży z klocków na czas, wyścig taczek ze świeżakiem i przechodzenie przez obręcz.
 
spartakiada 5
 
Dzieci 5-6-letnie wykazywały się w biegu w koszulce, rzutach do celu kulkami z gazety, toczeniem świeżaka kijem hokejowym i wspólnym biegu całej drużyny. Wszystkim konkurencjom towarzyszyła wielka radość i doping. 
 
spartakiada 6
 
spartakiada 7
 
spartakiada 8
 
Na zakończenie uczestnicy Spartakiady Przedszkolaka otrzymali pamiątkowe dyplomy i zasłużone nagrody. Wręczała je pani dyrektor przedszkola Maria Zrobczyńska.
 
spartakiada 9
 
spartakiada 10
 
spartakiada 11
 
To był bardzo radosny i udany dzień! :-) 

Film ze Spartakiady można zobaczyć tutaj:

Nauczycielka przedszkola w Zatoniu - Renata Dobrucka-Ratajczak

 

Leśnicy w przedszkolu


       9 listopada 2017 zatońskie przedszkole odwiedzili leśnicy Leśnictwa Zatonie pan Grzegorz Działo i Małgorzata Hajdul. Dzieci młodsze przywitały gości z wizerunkami zwierząt na opaskach na głowach, a leśnicy zaprezentowali się przedszkolakom w zielonych pięknych mundurach.
lesnicy 1
lesnicy 2
Pokazali i wyjaśnili oznaczenia stopni leśników umieszczonych na dystynkcjach naszytych na wypustkach kołnierza. Okazało się, że pan Grzegorz jest leśniczym, a pani Małgosia podleśniczym.
Pan leśniczy opowiadał także o swojej pracy i zajęciach, jakie mają w lesie. Natomiast pani leśniczka przygotowała i wyświetliła dla dzieci prezentację o różnych sposobach przygotowania się zwierząt do zimy. Opowiadała o zbieraniu zapasów przez zwierzęta, o jesiennym obiadaniu się, zimowym śnie, zmianie grubości i koloru sierści zwierząt. Przypomniała, że niektóre z ptaków już odleciały do cieplejszych miejsc, ale zawitają u nas niebawem także ptaki z  dalekiej północy.
lesnicy 3
lesnicy 4
lesnicy 5
Dzieci rozpoznawały i nazywały zwierzęta, które oglądały podczas prezentacji. Zadawały pytania, ale też same wiele wiedziały o zwyczajach zwierząt. 
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, w formie przyjemnej pogawędki. Na zakończenie leśnicy podarowali przedszkolakom drobne upominki: naklejki, pocztówki, odblaski z sylwetkami zwierząt i drzew. A dzieci podziękowały laurką i piosenką. 
lesnicy 6
lesnicy 7
lesnicy 8
 
 
 Nauczycielka przedszkola w Zatoniu - Renata Dobrucka-Ratajczak

Stowarzyszenie Nasze Zatonie
adres do korespondencji:
Zatonie -Strumykowa 11
66-004 Zielona Góra
tel. kontaktowy  609 472 188


NIP 973-099-71-92
REGON 080525424
KRS 0000384957
Bank BGŻ 33 2030 0045 1110 0000 0207 1140

 

Copyright © 2018 Stowarzyszenie Nasze Zatonie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 |Replica Rolex

who also carried a  Replica Handbag marketing activities. These celebrity advertising increased Replica Louis Vuitton Handbags Elite status.I can not say how many times I saw the monogram bag sitting on the floor of the 2016 louis vuitton Replica handbags uk amusement park. It disgusts me to think.aqian100325 LV bags is very fashionable, which had to be taken in places like this. The Replica watches UK of the street are perfect for outdoor activities. Or, paint and a few bags of Antigua are safer around water.The best thing is to have a bag of the season to be sure. You can never go wrong with possession of more than a Watches Replica.It ‘was just a small article for the public to know and understand the importance of taking care of these fine Replica rolex items. Now I know it’s just a bag, and there are major issues in the world. I am aware of the crisis that we face every day.But for those of you who have Watches Replicas or if you want one day, just know that the way to treat affect the longevity of the bag.You can forward to the next generation, if we take care of her.2016 louis vuitton handbags made to last a lifetime. The quality of each Replica Rolex watches is eloquent.Tell the world that are one of the Hautes-fashioned. Come and get your Louis Vuitton bag today!Search of a 2016 louis vuitton handbags that is guaranteed to turn heads? We can almost guarantee a double when you add the Replica watches Aquarelle Speedy to your repertoire.
Acheter Levitra Acheter Levitra Generique Levitra En Ligne Lida Daidaihua kamagra france Viagra Strips Lida Paquets de tests Acheter cialis en ligne Acheter viagra en ligne viagra super active Acheter Levitra Kamagra Soft Tabs Viagra Kamagra En Ligne Cialis Acheter Cialis Viagra Soft
Scarpe da donna Scarpe Scarpe Adidas adidas Scarpe Scarpe Scarpe hogan oakley nike air presto new balance nike air max adidas Scarpe nike free nike blazer
michael kors Ray ban nike huarache Adidas Scarpe Abbigliamento Asics nike flyknit scarpe converse Scarpe air jordan scarpe da calcio nike free nike cortez nike roshe air max