Oddział Przedszkolny w Zatoniu 


budynek przedszkole

Zespół Edukacyjny nr 4
Miejskie Przedszkole nr 43 Oddział w Zatoniu
ul. Zatonie - Zielonogórska 72
66-004 Zielona Góra 
tel. 609 700 598
Czynne w godz. 6.30-16.30.
 
Kadra pedagogiczna w roku szkolnym 2017/2018
 
Grupa młodsza:
mgr Renata Dobrucka-Ratajczak
mgr Karolina Sutuła
 
Grupa starsza:
mgr Małgorzata Lewandowska
mgr Marta Błaszczyk
Logopeda - mgr Wioleta Krasoń
Psycholog - mgr Małgorzata Rudnicka
Katecheta - ks. Ireneusz Mastej 
Personel pomocniczy:
Wanda Malicka
Elżbieta Piwowar
Józef Rosa

Jesienne konkursy w przedszkolu


Koniec października przyniósł rozstrzygnięcie jesiennych konkursów, w których brały udział nasze przedszkolaki.
Pierwszy z nich miał zachęcić dzieci do spacerów z rodzicami i szukania największych i najbardziej kolorowych liści. Okazało się, że w Zatoniu rośnie drzewo, którego liście mogłyby zastąpić parasole!!!

Drugi konkurs nosił tytuł "Jesienne Stworki - Potworki" i pokazał, że wyobraźnia dzieci nie ma granic. W przedszkolu zamieszkały fantastyczne zwierzątka, ludziki i dziwadła stworzone z warzyw, owoców i innych skarbów jesieni.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Marta Błaszczyk - nauczycielka przedszkola w Zatoniu

konkursy jesienne 1

konkursy jesienne 2

konkursy jesienne 14

konkursy jesienne 15

konkursy jesienne 16

konkursy jesienne 17

    konkursy jesienne 19 konkursy jesienne 20

konkursy jesienne 18

konkursy jesienne 21

konkursy jesienne 3

konkursy jesienne 4

konkursy jesienne 5

konkursy jesienne 6

konkursy jesienne 7

 konkursy jesienne 8

konkursy jesienne 9

konkursy jesienne 10

konkursy jesienne 11

konkursy jesienne 12

konkursy jesienne 13

 

Wizyta policjanta w przedszkolu


18 października przedszkole w Zatoniu odwiedził pan policjant z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze wraz z przyjacielem - maskotką LUPO.

wizyta policjanta 1

wizyta policjanta 9

Opowiedział dzieciom o swojej pracy, a także najczęstszych zagrożeniach czyhających na dzieci w wieku przedszkolnym. Wiemy już, jak mamy się zachowywać w pobliżu jezdni, w sytuacji gdy zaatakuje nas groźny pies, jak bardzo niebezpieczny może być nieznajomy...

wizyta policjanta 2

     wizyta policjanta 3 wizyta policjanta 4

wizyta policjanta 7

wizyta policjanta 5

wizyta policjanta 10

wizyta policjanta 11

wizyta policjanta 13


I uważajcie złoczyńcy! Doskonale znamy wszystkie numery alarmowe!!!

wizyta policjanta 12

 


Marta Błaszczyk - nauczycielka przedszkola w Zatoniu

Jestem sobie Przedszkolaczek


     Dopiero w czerwcu żegnaliśmy absolwentów naszego przedszkola, a już teraz na ich miejsce przyszły nowe dzieci. 5 października 2017 odbyła się uroczystość Pasowania, by do naszego grona mogły dołączyć nowe przedszkolaki. 

Popołudniowe uroczyste spotkanie rozpoczęło się od występów starszaków. Dzieci przywitały wszystkich piosenkami o przedszkolu, o tym co w nim robimy, jak nam mija czas, i o tym, jak dobrze już być starszym przedszkolakiem.

przedszkolaczek 1

przedszkolaczek 2

Potem wprowadziły nas w jesienny nastrój wierszykami o kolorowych liściach i grzybobraniu.

przedszkolaczek 3

przedszkolaczek 4

przedszkolaczek 5

Na zakończenie swojego występu w muzycznej improwizacji zatańczyły z liśćmi wokół kolorowej pani jesieni. Piękny występ uzupełniła dekoracja naszej sali słoneczniki, jesienne kwiaty i dynie.

przedszkolaczek 6

przedszkolaczek 7

      przedszkolaczek 8 przedszkolaczek 9

Po występie dzieci starszych zaprezentowały się maluszki. Pokazały, co już zdążyły się nauczyć w przedszkolu w ciągu pierwszego miesiąca. Przedstawiły się, zaśpiewały piosenki o przedszkolaczku i zabawkach, o światłach na ulicy i o tym, jak się myje ręce. Ośmielone gorącymi brawami, z podniesionymi paluszkami złożyły uroczyste ślubowanie, że zawsze będą uśmiechnięte przychodzić do przedszkola.

przedszkolaczek 10

przedszkolaczek 11

przedszkolaczek 12

przedszkolaczek 13

      przedszkolaczek 14 przedszkolaczek 15

przedszkolaczek 16

Uroczystego pasowania na przedszkolaka dokonała pani dyrektor przedszkola Maria Zrobczyńska. Każdy nowy przedszkolaczek dostał pamiątkowy dyplom, a wszystkie dzieci ogromne lizaki w podziękowaniu za udane występy.

przedszkolaczek 17

przedszkolaczek 18

przedszkolaczek 19

przedszkolaczek 20

Na zakończenie uroczystości Pasowania na Przedszkolaka czekał wszystkich miły poczęstunek przygotowany przez rodziców.
To było bardzo radosne spotkanie!

 Nauczycielka przedszkola w Zatoniu - Renata Dobrucka-Ratajczak

Dzień Pieczonego Ziemniaka
Skończyły się wakacje, powoli kończy się lato, a w zatońskim przedszkolu od początku września trwa już nowy rok szkolny. 
22 września 2017 wszystkie przedszkolaki spotkały się na Pożegnaniu Lata czyli Dniu Pieczonego Ziemniaka. Pogoda dopisała wspaniale i od samego rana na przedszkolnym boisku unosił się dym rozpalonego ogniska. Spotkanie dzieci tam się właśnie rozpoczęło. Miło było popatrzeć na palący się ogień i już upieczone ziemniaczki.
 
dzienziemniaka 1
 
dzienziemniaka 2
 
Wspólne zabawy zaczęły się od prezentowania niezwykłych ziemniaków. Były tam ogromne, największe, jakie udało się znaleźć, ale też i takie o ciekawych kształtach. Okazało się, że ziemniaki mogą przypominać serduszka, kaczuszki albo głowy z wielkimi nosami. Był także ziemniak w różowej skórce. 
 
dzienziemniaka 3
 
dzienziemniaka 4
 
dzienziemniaka 5
 
dzienziemniaka 6
 
Po obejrzeniu ziemniaczanych cudów, zaczęły się ziemniaczane zabawy sportowe. Dzieci rzucały ziemniakami w dal i do celu, turlały je w slalomie i nosiły na paletce zachowując równowagę. Za każdą zaliczoną ziemniaczaną konkurencję, przedszkolaki dostawały pieczątki. 
 
dzienziemniaka 7
 
dzienziemniaka 8
 dzienziemniaka 9
 
dzienziemniaka 10
 
 dzienziemniaka 11 dzienziemniaka 12
 
dzienziemniaka 13
 
dzienziemniaka 14
 
dzienziemniaka 15
 
Po zebraniu kompletu pieczątek i zakończeniu zabaw, przyszedł w końcu czas na wspólną degustację upieczonych ziemniaczków. 
 
dzienziemniaka 16
 
dzienziemniaka 17
 
dzienziemniaka 18
 
dzienziemniaka 19
 
Ciepłe wrześniowe słoneczko i dogasające ognisko dodało apetytów przedszkolakom. Po wesołych zabawach ziemniaki smakowały wyśmienicie! :-)
To był bardzo udany dzień! 
Nauczycielka przedszkola w Zatoniu - Renata Dobrucka-Ratajczak
Zakończenie roku w przedszkolu
      20 czerwca 2017 w piękne słoneczne popołudnie odbyło się w zatońskim przedszkolu oficjalne i uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Przybyły na nie wszystkie przedszkolaki z rodzicami oraz dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 43 w Zielonej Górze pani Maria Zrobczyńska, nauczyciele i pracownicy obsługi.
Pierwszą częścią uroczystości były występy grupy młodszej. Maluszki wprowadziły wszystkich w wakacyjny nastrój prezentując wierszyki o letnich wyjazdach i wędrówkach, o przyjemnie spędzanym czasie odpoczynku. Mały maszynista pociągu zaprosił wszystkich na wakacyjną podróż.
 
zakonczenie 1
 
      zakonczenie 2 zakonczenie 5
 
Na zakończenie tej części występu dołączyły dzieci z grupy starszej i, już tradycyjnie w naszym przedszkolu - wspólnie wszystkie dzieci zaśpiewały po angielsku piosenki o wakacjach i przyjaźni. 
 
zakonczenie 3
 
zakonczenie 5
 
zakonczenie 6
 
zakonczenie 7
 
zakonczenie 8
 
 
 
Potem rozpoczął się występ starszaków. Był już w zupełnie innym nastroju. Starsze dzieci żegnały swoich kolegów, a najstarsze przedszkolaki swoje przedszkole. 
Ubrani w niebieskie birety absolwenci zatońskiego przedszkola po raz ostatni zaśpiewali piosenki. Żegnali wierszykami panie, kolegów, zabawki i to miejsce, gdzie przez kilka lat stawiali codziennie swoje edukacyjne pierwsze kroki. Była w tym występie i radość, że idą do szkoły, i duma z tego, jak wiele się nauczyli, i kropelka wzruszenia, że coś w ich życiu już się kończy.
Najbardziej uroczystym momentem pożegnania absolwentów był polonez, w którym dostojnie i pięknie zaprezentowali się starszacy.
 
zakonczenie 9
 
zakonczenie 10
 
zakonczenie 11
 
zakonczenie 12
 
zakonczenie 13
 
zakonczenie 14
 
Po polonezie przyszedł czas na wspólne z panią dyrektor odsłonięcie tablo z fotografiami dzieci kończących przedszkole. A radosnym finałem oficjalnej części zakończenia roku były wyrzucone wysoko niebieskie birety :-)
 
zakonczenie 15
 
zakonczenie 16
 
zakonczenie 17
 
Wszystkie dzieci naszego przedszkola otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe za wielkie postępy, jakie poczyniły w ciągu całego roku. Nie mogło też zabraknąć podziękowań dla rodziców za pomoc i współpracę we wszelkich działaniach, jakie podejmowało przedszkole przez ostatnie miesiące. 
Dzień pożegnania przedszkola zakończył się rodzinnym piknikiem w ogrodzie.
 
Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy udanych i szczęśliwych wakacji, a absolwentom też powodzenia w szkole. Wracajcie wypoczęci we wrześniu, a absolwenci - nie zapominajcie swojego przedszkola :-)
 
Zatonie Bajkowa Kraina filia zielonog

Nauczycielka przedszkola w Zatoniu - Renata Dobrucka-Ratajczak

Stowarzyszenie Nasze Zatonie
adres do korespondencji:
Zatonie -Strumykowa 11
66-004 Zielona Góra
tel. kontaktowy  609 472 188


NIP 973-099-71-92
REGON 080525424
KRS 0000384957
Bank BGŻ 33 2030 0045 1110 0000 0207 1140

 

Copyright © 2017 Stowarzyszenie Nasze Zatonie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 |Replica Rolex

who also carried a  Replica Handbag marketing activities. These celebrity advertising increased Replica Louis Vuitton Handbags Elite status.I can not say how many times I saw the monogram bag sitting on the floor of the 2016 louis vuitton Replica handbags uk amusement park. It disgusts me to think.aqian100325 LV bags is very fashionable, which had to be taken in places like this. The Replica watches UK of the street are perfect for outdoor activities. Or, paint and a few bags of Antigua are safer around water.The best thing is to have a bag of the season to be sure. You can never go wrong with possession of more than a Watches Replica.It ‘was just a small article for the public to know and understand the importance of taking care of these fine Replica rolex items. Now I know it’s just a bag, and there are major issues in the world. I am aware of the crisis that we face every day.But for those of you who have Watches Replicas or if you want one day, just know that the way to treat affect the longevity of the bag.You can forward to the next generation, if we take care of her.2016 louis vuitton handbags made to last a lifetime. The quality of each Replica Rolex watches is eloquent.Tell the world that are one of the Hautes-fashioned. Come and get your Louis Vuitton bag today!Search of a 2016 louis vuitton handbags that is guaranteed to turn heads? We can almost guarantee a double when you add the Replica watches Aquarelle Speedy to your repertoire.
Acheter Levitra Acheter Levitra Generique Levitra En Ligne Lida Daidaihua kamagra france Viagra Strips Lida Paquets de tests Acheter cialis en ligne Acheter viagra en ligne viagra super active Acheter Levitra Kamagra Soft Tabs Viagra Kamagra En Ligne Cialis Acheter Cialis Viagra Soft
Scarpe da donna Scarpe Scarpe Adidas adidas Scarpe Scarpe Scarpe hogan oakley nike air presto new balance nike air max adidas Scarpe nike free nike blazer
michael kors Ray ban nike huarache Adidas Scarpe Abbigliamento Asics nike flyknit scarpe converse Scarpe air jordan scarpe da calcio nike free nike cortez nike roshe air max