Aktualności


 

Spotkanie programowe


Drodzy Członkowie i Sympatycy Stowarzyszenia „Nasze Zatonie”!

mijający rok był najobfitszym rokiem naszej siedmioletniej działalności. Realizowaliśmy wspólnie aż 11 dużych projektów i kilka pomniejszych imprez, które mamy nadzieję przynosiły  wszystkim uczestnikom  refleksję, wzruszenie , a nade wszystko radość.

Ale na podsumowania jeszcze przyjdzie czas, natomiast teraz jest ważny moment kiedy będziemy opracowywali program na 2019 rok. Ruszyły konkursy na projekty w Mieście Zielona Góra. Dlatego zabieramy się za przygotowywanie dokumentacji. To czy 2019 będzie równie udanym rokiem zależy od nas samych, dlatego

ZAPRASZAMY WSZYTKICH NA OTWARTE SPOTKANIE PROGRAMOWE

pracaI

PONIEDZIAŁEK 17 GRUDNIA  godz. 18.00     świetlica

Wspólnie zaplanujmy nasz czas w nadchodzącym 2019 roku

Podpowiedzcie co należy kontynuować, a co nie?

Czego było za mało, a może za dużo?

Jakie imprezy uznać za priorytetowe?

Kiedy zaplanować imprezy?

Czekamy na wasze pomysły

Zarząd Stowarzyszenia

Zapisy na SYLWESTRA!


sylwek

Mamy radnych dzielnicy


 

Zakończyły się wybory do Rady Dzielnicy Nowe Miasto.

      Niestety frekwencja nie była wysoka i wyniosła tylko 21% w całej dzielnicy. To sygnał również dla nowo wybranych radnych, od których mieszkańcy oczekują chyba trochę większej aktywności, a na pewno więcej informacji o zadaniach jakie w ich imieniu realizują.

   W okręgu nr 19,  w skład którego wchodziły: Barcikowice, Jarogniewice i  Zatonie uprawnionych do głosowania było 1006 osób. Zagłosowały 162 osoby czyli  16,1% uprawnionych, to jeszcze  mniej niż średnia w dzielnicy. Wybory wygrał dotychczasowy radny Marek Karwacki – 94 głosy, czyli 58% głosujących. Jego konkurent Piotr Przespolewski uzyskał 68 głosów, czyli 42 % ogólnej liczby głosujących.

Serdecznie gratulujemy mandatu radnego Markowi Karwackiemu i życzymy owocnej pracy na rzecz naszej wspólnoty.

Obecna Rada Dzielnicy powiększona została o 6 mandatów. W poprzedniej kadencji było 15 radnych, a obecnie 21.

Oprócz Marka Karwackiego do Rady Dzielnicy Nowe Miasto weszli:

 

Jerzy Szczepski, Klaudia Baranowska, Grzegorz Krystians, Agnieszka Kozakiewicz, Krzysztof Wołczyński, Michał Lubojański, Jerzy Żetecki, Sylwia Brońska, Zenon Rabęda, Andrzej Wąsik, Damian Sarnecki, Sebastian Jagiełowicz, Krzysztof Sroczyński, Anna Jankowska, Roman Rekut, Janina Mała, Ireneusz Rypson, Dorota Bojar, Paweł Topik.

red.

Ty wybierasz, Ty decydujesz!


 

Opadł już bitewny kurz po wyborach do Rady Miasta i na Prezydenta Miasta Zielona Góra. To jednak nie koniec zmagań osób, które mają nas reprezentować i dbać o nasze sprawy.

Przed nami wybory do Rady Dzielnicy Nowe Miasto.

W tegorocznych wyborach z naszego okręgu nr.19 w skład którego wchodzi :

sołectwo Barcikowice,
sołectwo Jarogniewice,
sołectwo Zatonie
Marzęcin

mamy do wyborów dwóch zgłoszonych kandydatów

1.       1. Marek Karwacki, zawód ogrodnik lat 53

2.       2. Piotr Przespolewski, zawód ekonomista  lat 50

Przedstawiamy zdjęcia i sylwetki kandydatów, na podstawie informacji jakie sami nadesłali.

Sylwetki prezentujemy w kolejności alfabetycznej zgodnie z ogłoszeniem wyborczym.

1. MAREK KARWACKI

MAREK KARWACKI plakat 2018

 

      Moim  mottem  jest:  „Słucham  i  szanuję  ludzi,  w  miarę  możliwości  pomagam.”

Od 10 lat działam społecznie na rzecz rozwoju lokalnego. W latach 2013-2015 jako wiceprezes Stowarzyszenia Nasze Zatonie. Od 2015 Prezes Fundacji „Gramy w Zielone” Jestem zaangażowany w realizację inicjatyw związanych nie tylko z Zatoniem. Ważna jest dla mnie integracja różnych środowisk i grup wiekowych, rozwój sportu, rekreacji, kultury, dziedzictwa przyrodniczego i historycznego, edukacji. Byłem organizatorem i współorganizatorem imprez sportowych i rekreacyjnych nie tylko na terenie sołectwa: m.in. organizacja pikników sportowo-rekreacyjnych, spływów kajakowych, warsztatów tanecznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zajęcia fitness, komputerowe, warsztatów edukacyjnych z robotyki, ekologicznych, konkursów plastycznych, organizacja wycieczek dla dzieci.

Jako Radny, na bieżąco starałem się pomagać w rozwiazywaniu różnych codziennych problemów mieszkańców oraz godnie reprezentowałem mieszkańców zarówno na płaszczyźnie urzędowej jak i podczas różnych uroczystości. Pracuję jako inspektor w ZWiK sp. z o.o. w Zielonej Górze w jednostce realizującej projekty z dofinansowaniem.

Moim celem będzie: wspieranie i pomoc w realizacji pomysłów lokalnych, staranie się o utrzymanie dofinasowania na potrzeby sołectw po wyczerpaniu środków z tzw „Bonusa Integracyjnego” oraz rozwiązywanie bieżących problemów i dopilnowanie realizacji inwestycji zapisanych w Kontrakcie Zielonogórskim.

 

2. PIOTR PRZESPOLEWSKI

przespplewski

           Od urodzenia mieszkam w Zatoniu. Jestem żonaty i mam dwóch synów. Posiadam wykształcenie średnie. Ukończyłem Liceum Ekonomiczne w Zielonej Górze w 1986 r. Mój zawód wyuczony, to technik ekonomista. Od młodości angażowałem się w działalność społeczną.  Byłem przewodniczącym koła Związku Młodzieży Wiejskiej w Zatoniu. Po ukończeniu służby wojskowej pracowałem społecznie przy telefonizacji Zatonia i Barcikowic.  Potem zdobywałem zaufanie mieszkańców wygrywając dwukrotnie wybory do  Radny Gminy Zielona Góra: kadencje w latach 1998-2002 oraz 2002-2006. Byłem też ostatnim  Sołtysem wsi Zatonie w latach 2011-2015 przed połączeniem z Zieloną Górą.

          Podczas mojej pracy społecznej zwodociągowano Zatonie, oświetlono drogę Zatonie-Marzęcin, wykupiono działkę przy świetlicy i rozpoczęto remont dachu  na świetlicy, przebudowano drogę i ułożono chodniki od ul. Świętojańskiej do ul. Księżnej Doroty, a gmina przejęła działkę, na której stoją ruiny kościoła św. Jana. Zbierałem od mieszkańców datki na remont dachu w kościele i  brałem cyklicznie udział przy wycinaniu drzew i krzaków w ruinach kościoła i w naszym parku.

    W Barcikowicach wyremontowano świetlicę, przebudowano drogę i położono chodniki. Barcikowice Małe doczekały się jezdni asfaltowej .

         Znam osobiście wielu mieszkańców Zatonia ,Barcikowic i Marzęcina. Dalej tu będę mieszkał i chciałbym nadal pracować nad rozwojem tych miejscowości. Lubię pograć w tenisa stołowego czy siatkówkę. Najlepszy film dla mnie, to film wojenny.

 

 

GŁOSUJEMY W ZESPOLE EDUKACYJNYM NR 4 W DRZONKOWIE

18 LISTOPADA

 

TY WYBIERASZ! TY DECYDUJESZ!

red.

100 LAT NIEPODLEGŁEJ W ZATONIU


 

Wolni od wszelkich kłótni, waśni i kontrowersji zorganizowaliśmy nasze obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Świętowanie rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, 9 listopada o godz. 18.00. Jeszcze przed Mszą w kruchcie rozdawane były wszystkim biało-czerwone kotyliony. Potem wybrzmiały cztery zwrotki hymnu narodowego. Ksiądz Proboszcz Ireneusz Mastej podkreślił swoim słowem wymiar tego święta, które jednoczy nasze myśli wokół ukochanej ojczyzny. Wiele osób przyszło z flagami i chorągiewkami. Po Mszy Św. Uformował się pochód i uczestnicy przeszli do naszej świetlicy. Tam po raz pierwszy obchodziliśmy nasze narodowe święto. Sołtys Zatonia Krzysztof Sadecki witając wszystkich złożył życzenia Polsce z okazji jej setnych urodzin.

100 lat 1

Uczniowie z Zespołu Edukacyjnego nr 4 z Drzonkowa, pod okiem pani Ewy Robak, przygotowali wzruszające przedstawienie, podczas którego na ekranie wyświetlano obrazy wielkich mistrzów, pokazujące ważne wydarzenia z naszej historii. Uczniowie odgrywali na ich podstawie krótkie scenki okraszając je  pieśniami patriotycznymi.

100 lat 8

Po przedstawieniu władzę nad ponad setką przybyłych mieszkańców i gości przejął duet małżeński Mariola i Wojciech Żabiccy.

100 lat 2

Cała sala rozpoczęła raut niepodległościowy ze wspólnym śpiewem patriotycznych pieśni. I niby każdy z nas je zna , bo już nie raz słyszał, ale wyśpiewać coś więcej niż pierwszą zwrotkę i refren …

100 lat 3

I tu  pomocą były przygotowane przez Mariolę i Wojtka pięknie wydane, specjalnie na tę okazję, śpiewniki patriotyczne.

100 lat 9

Bez wyjątku wszyscy, i mali i duzi, pokazywali swoje uczucia wobec Polski wyśpiewując jej historię zawartą w strofach każdej z pieśni. Byli w nich powstańcy, legioniści, ułani, partyzanci i zdobywcy Monte Cassino. Były tęskne wspomnienia dziewcząt żegnających swoich chłopców idących na wojnę, radość powrotów i żal po tych co złożyli swoje życie na ołtarzu ojczyzny.  Cała nasza trudna i ofiarna historia wielu pokoleń Polaków.

100 lat 7

Po raz pierwszy na raucie zostało zaprezentowane votum mieszkańców z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

100 lat 4

To replika szabli Józefa Piłsudskiego tak zwana „radziwiłłówka” wzór 1917- pierwsza oficjalna szabla polska, po odzyskaniu niepodległości.  Każdy mógł jej dotknąć i zmierzyć się z jej ciężarem.

100 lat 5

100 lat 6

 

Cóż byłby to za raut, jeśli na stoły nie wjechałoby jedzenie. I tu z pomocą jak zwykle pospieszyła Teresa Kowala i Józef Załucki. Zapach bigosu i grochówki wypełnił całą salę.

To był pierwszy i mamy nadzieję nie ostatni taki patriotyczny wieczór w zatońskiej świetlicy. Ostatnie toasty za Niepodległą wznoszono jeszcze o 23 godzinie. Na to wszystko spoglądał z wysokości sceny, wsparty na swej ukochanej, szabli marszałek Józef Piłsudski.

100 lat 10

11 Listopada  podczas niedzielnej Mszy Św. w imieniu społeczności Sołtys Zatonia wraz z małżonką złożyli kopię szabli Józefa Piłsudskiego w kościele.

100 lat 12

Nad szablą dumnie wisi tablica z pierwszą zwrotka naszego hymnu.

 Uroczystości zrealizowane zostały w ramach projektu Stowarzyszenia ”Nasze Zatonie” przy udziale środków finansowych Miasta Zielona Góra.

J. Skorulski

 

 

Stowarzyszenie Nasze Zatonie
adres do korespondencji:
Zatonie -Strumykowa 11
66-004 Zielona Góra
tel. kontaktowy  609 472 188


NIP 973-099-71-92
REGON 080525424
KRS 0000384957
Bank BGŻ 33 2030 0045 1110 0000 0207 1140

 

Copyright © 2018 Stowarzyszenie Nasze Zatonie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 |Replica Rolex

who also carried a  Replica Handbag marketing activities. These celebrity advertising increased Replica Louis Vuitton Handbags Elite status.I can not say how many times I saw the monogram bag sitting on the floor of the 2016 louis vuitton Replica handbags uk amusement park. It disgusts me to think.aqian100325 LV bags is very fashionable, which had to be taken in places like this. The Replica watches UK of the street are perfect for outdoor activities. Or, paint and a few bags of Antigua are safer around water.The best thing is to have a bag of the season to be sure. You can never go wrong with possession of more than a Watches Replica.It ‘was just a small article for the public to know and understand the importance of taking care of these fine Replica rolex items. Now I know it’s just a bag, and there are major issues in the world. I am aware of the crisis that we face every day.But for those of you who have Watches Replicas or if you want one day, just know that the way to treat affect the longevity of the bag.You can forward to the next generation, if we take care of her.2016 louis vuitton handbags made to last a lifetime. The quality of each Replica Rolex watches is eloquent.Tell the world that are one of the Hautes-fashioned. Come and get your Louis Vuitton bag today!Search of a 2016 louis vuitton handbags that is guaranteed to turn heads? We can almost guarantee a double when you add the Replica watches Aquarelle Speedy to your repertoire.
Acheter Levitra Acheter Levitra Generique Levitra En Ligne Lida Daidaihua kamagra france Viagra Strips Lida Paquets de tests Acheter cialis en ligne Acheter viagra en ligne viagra super active Acheter Levitra Kamagra Soft Tabs Viagra Kamagra En Ligne Cialis Acheter Cialis Viagra Soft
Scarpe da donna Scarpe Scarpe Adidas adidas Scarpe Scarpe Scarpe hogan oakley nike air presto new balance nike air max adidas Scarpe nike free nike blazer
michael kors Ray ban nike huarache Adidas Scarpe Abbigliamento Asics nike flyknit scarpe converse Scarpe air jordan scarpe da calcio nike free nike cortez nike roshe air max