Aktualności


 

Zakończyliśmy zapisy na turnus rehabilitacyj


W tym  tygodniu  zaprosiliśmy wszystkich chętnych seniorów i osoby niepełnosprawne do zapisów na  turnus rehabilitacyjny  zorganizowanego przez Stowarzyszenie ''Nasze Zatonie'', przy dofinansowaniu Prezydenta Miasta Zielona Góra.

                Cieszymy się bardzo, że nasz projekt cieszy się coraz większym zainteresowaniem, wśród naszych mieszkańców i nie tylko. Co roku przybywają nowi chętni, którzy chcą skorzystać z turnusu, skończyły się te czasy, gdy przy organizacji pierwszego wyjazdu musiałam długo namawiać mieszkańców, aby w końcu udało się zebrać dziesięciu chętnych.  Na  zebranie przyszło jak nigdy dotąd około 30 osób, chętnych na wyjazd. Organizatorkę wyjazdu ta liczba wprawiła w zakłopotanie, jak z tej liczby wybrać 15 osób mogących skorzystać z dofinansowania. Powołaliśmy komisję w osobie : Teresy Ambroziak - Kowala, Jarosława Skorulskiego i Józefa Załuckiego. Przy wyborze komisja kierowała się obowiązującym regulaminem. W ten sposób w ponad godzinnej naradzie komisyjnej, została ostatecznie zamknięta lista uczestników zapisanych na turnus.  Chciałam jeszcze poinformować, że w tej grupie korzystającej z dofinansowania jest sześć osób z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności. W opracowaniu jest nowy regulamin, który obowiązywać będzie od przyszłego roku.              

Turnus rehabilitacyjny jak już informowaliśmy, odbędzie się w dniach od 11.05 do 25.05.2019r, w  Centrum Zdrowia i Wypoczynku '' JANTAR'' w Darłówku.  Obsługą naszego turnusu zajmuję się Biuro podróży POLONUS  S .C. w Łodzi.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym,  dodatkowo 15 osób chętnych na wyjazd dołączą do naszej grupy indywidualnie, ponosząc pełną odpłatność za turnus.  W sumie na turnus wyjedzie 30 osobowa grupa. Sołtys Zatonia Krzysztof Sadecki i prezes Stowarzyszenia  Jarek Skorulski starają się pozyskać autobus dla naszej grupy, a Krzysztof Sadecki wyraził chęć jako kierowca zawieść nas i przywieść z turnusu.                                                                                                                                                          
22 lutego o godz. 1700 w świetlicy Zatońskiej ,skarbnik Józef Załucki, będzie zbierał wpłatę zaliczki [200zł ] od uczestników, rezerwującej termin i miejsce w ośrodku wczasowym (można wpłacać całość)

Przedstawiam listę uczestników, którzy w tym roku skorzystają z dofinansowania do turnusu rehabilitacyjnego:

1 - SZYGENDA KRYSTYNA                               
2 - DZIĘGIEL HENRYK                    
3 - SKORULSKI ALEKSANDER
4. - GRZEGÓRZKO JADWIGA 
5 - GRZEGÓRZKO KAZIMIERZ
6 - PELECHACZ ZOFIA
7 - KLIMKOWSKI  RYSZARD
8 - KWAŚNIEWSKA ANNA
9 - LUBIN ELŻBIETA
10 - JANIK BOŻENA
11 - IRLA MIECZYSŁAWA
12 - WAMBERSKA ELŻBIETA
13 - POLITOWSKA DOROTA
14 - SOKULSKI ADAM
15 - AMBROZIAK - KOWALA TERESA

LISTA OSÓB ZAPISANYCH  INDYWIDUALNIE  NA TURNUS BEZ DOFINANSOWANIA JEST DO WGLĄDU U ORGANIZATORA WYJAZDU

ORGANIZATOR - STOWARZYSZENIE '' NASZE ZATONIE''  -  TERESA AMBROZIAK-KOWALA

 

 

Wieczór wyborczy w Zatoniu


 

Wieczór 13 lutego w świetlicy upłynął pod znakiem wyborów.

105 osób zgromadzonych na sołeckim zebraniu uczestniczyło w akcie demokracji jakim są wybory na funkcję sołtysa i do rady sołeckiej. Wśród gości na sali był pan Mariusz Zalewski dyrektor Departamentu Dzielnicy Nowe Miasto, oraz radni miasta Marek Budniak i Mariusz Rosik. Sołtys Krzysztof Sadecki zdał relację ze swojej czteroletniej kadencji, podziękował za współpracę i przeprosił wszystkich tych, których podczas sprawowania funkcji mógł urazić.  Wkrótce, kiedy ruszyła już maszyna wyborcza, okazało się, że był jedynym kandydatem zgłoszonym z sali na kolejną kadencję.

2

Na 104 oddane głosy Krzysztof Sadecki uzyskał 90 głosów za, przy 8 przeciwnych i 5 wstrzymujących się.

Wybrano również trzyosobową radę sołecka w składzie:
Piotr Tabor
Józef Załucki
Michał Baumgarten

Wybory sołtysa i członków rady sołeckiej przypieczętowane zostały brawami z sali. Nad całością przebiegu głosowania czuwała nie tylko komisja skrutacyjna ale i niezawodna pani Urszula Zamiatała.

Zebranie sołeckie było też okazją do dyskusji i do poruszenia tematów, którymi żyje nasze sołectwo. Głosy te należy potraktować jako kategorię zadań dla nowo wybranych władz sołectwa.

Główne tematy jakie zostały poruszone przez mieszkańców to:

1.      1.  Zasady wynajmu i rezerwacji świetlicy w kontekście przyjęcia zasady, że mieszkańcy Zatonia powinni mieć pierwszeństwo w wynajmowaniu pomieszczeń i korzystania z jej dobrodziejstw;

2.       2. Stan dróg i sposób ich naprawy po skutkach wykopów związanych z budową sieci  kanalizacyjnej.  Podkreślono zwłaszcza niepokojący stan ul. Leśnej;

3.      3.  Kwestie bezpieczeństwa i możliwości zainstalowania monitoringu w związku z pojawiającymi się kradzieżami;

4.      4.  Problem spożywania alkoholu w okolicach ruin pałacu i ciągłego zaśmiecania miejsca będącego jedną z wizytówek Zielonej Góry;

5.      5.  Potrzeba poprawy bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych w okolicy ruin kościoła św. Jana, wobec zdarzających się potrąceń na pasach;

6.       6. Brak rzetelnej informacji na temat rodzaju przepompowni jakie będą montowane w sieci kanalizacyjnej i ich skutków dla okolicznych mieszkańców, w kontekście obiecanego od listopada spotkania;

7.      7.  Wykluczenie niektórych domów z sieci kanalizacyjnej  mimo wcześniejszego ujęcia ich w projekcie;

8.      8.  Pojawianie się pęknięć w ścianach budynków, w miejscach prowadzenia prac przy budowie kanalizacji;

1

Spotkanie było też okazją do zabrania głosu przez radnych miasta. Mariusz Rosik podkreślał rolę połączenia w 2015 roku miasta z gminą jako czynnika decydującego o dynamicznym rozwoju Zatonia i dużych inwestycji jakie są realizowane. Marek Budniak mówił o roli społeczności sołectwa w inicjowaniu wielu działań widocznych w całym mieście. Zaproponował też możliwość organizowania w Zatoniu spotkań z radnym w formie dyżurów, aby ułatwić kontakt z mieszkańcami.  Należy podkreślić, że obaj panowie wspierają społeczność Zatonia nie tylko swoją obecnością na imprezach ale i też materialnie poprzez przeznaczanie części funduszu jakim dysponują jako radni na wspófinansowanie imprez w Zatoniu. W podziękowaniu obaj otrzymali gromkie brawa. Prawdziwym zaskoczeniem dla mieszkańców było wystąpienie dyrektora Departamentu Dzielnicy Nowe Miasto pana Mariusza Zalewskiego, który ogłosił, że w budżecie Miasta Zielona Góra zostało zarezerwowanych 200 tys. zł na kolejny etap remontu zabytkowych organów w naszym kościele. Zaskoczeniem również było ujawnienie planów powstania w Zatoniu zbiornika retencyjnego, który może pełnić również funkcję rekreacyjną. Obie informacje wywołały miłe zaskoczenie choć ta pierwsza wiadomość dotycząca organów wywołała również  wielki aplauz i spontaniczne reakcje mieszkańców.

Podsumowując zebranie należą się gratulacje dla nowo wybranych władz, zarówno dla sołtysa Krzysztofa Sadeckiego oraz rady sołeckiej.

Gratulujemy i życzymy Wam wiele pracy, mądrych decyzji, zawsze wyciągniętej dłoni do zgody, a na końcu sukcesów i satysfakcji. Pamiętajcie, że społeczność naszej małej ojczyzny Wam zaufała.

Podziękowania należą się dla wszystkich mieszkańców włączających się w dzieło wielkiej przebudowy Zatonia oraz dla wszystkich urzędników i radnych (nie tylko tych przybyłych na zebranie), którzy wspierają, lobbują i inicjują działania sprawiające,

że żyje nam się w tym miejscu coraz lepiej, przyjemniej i piękniej.

J. Skorulski

 

 

O Zatoniu w Żaganiu


 W niedzielę 10 lutego w sali kryształowej żagańskiego pałacu odbyły się trzecie „Imieniny u Doroty”. To impreza, która znalazła już trwałe miejsce w kalendarzu imprez kulturalnych Żagania.

3

Orkiestra wojskowa grała utwory Strausa ojca i syna,  Chaczaturiana,  Vittorio Montiego oraz akompaniowała młodym solistom piosenkarzom.   Ale prócz uczty muzycznej podczas imprezy wspomnieniowej o księżnej Dorocie pojawiło się sporo akcentów zatońskich.

2

Przed sceną stał na sztaludze obraz przekazany w depozyt przez stow. „ Nasze Zatonie”.

1

Prezes spółki Pałac Książęcy Paweł Lóssa wniósł w całkowitym zaciemnieniu przez całą salę złoty kandelabr ze świecami stawiając go przed portretem.  Podczas uroczystości rozpoczęcia przywitał delegację z Zatonia i podkreślił, że obraz znalazł się w pałacu dzięki współpracy stowarzyszenia „Nasze Zatonie” z pałacem.  Podczas wykładu historycznego o Ludwiku- starszym synu Doroty kilkakrotnie prelegentka pani  Halina Dobrakowska wspominała o Zatoniu i księciu Alexandrze.

4

Po koncercie burmistrz Żagania pan  Andrzej Katarzyniec podziękował za współpracę między Żaganiem i Zatoniem czego efektem jest możliwość prezentowania obrazów w żagańskiej sali muzealnej.  Przez zupełny przypadek dowiedzieliśmy się, że tak naprawdę Zatonie przyczyniło się do inicjatywy organizowania tej imprezy i nawet okrzyknięto nas "ojcem chrzestnym"  „Imienin u Doroty”. Otóż 3 lata temu pani Maria Piątek i nieżyjący już Marian Świątek (oboje z Towarzystwa Przyjaciół Żagania) brali udział w uroczystości odsłonięcia wizerunku księżnej Doroty na naszym zatońskim rondzie. Nieco zawstydzeni tym,  że o księżnej Dorocie tak dużo mówi się w Zatoniu postanowili zorganizować coroczną żagańską  imprezę i nazwali ją „Imieniny u Doroty”.  

Po koncercie, na zorganizowanym bankiecie wszyscy zapowiadali chęć przyjechania większą grupą do Zatonia i zorganizowania wspólnej imprezy. Sporo osób pytało o to, co z pracami w naszym parku i w jakim kierunku ruszymy na wycieczkę w tym roku, bo chętnie by pojechali. Kilkugodzinny pobyt w Żaganiu był nadzwyczaj miły,  a sympatyczną atmosferę należy odczytywać jako dobrą prognozę  dalszej współpracy.

Zdjęcia wykorzystane w relacji pochadzą ze zbiorów pana Jana Mazura 

 

J. Skorulski

Imieniny u Doroty


 

     Otrzymaliśmy od Prezesa Spółki „Pałac Książęcy w Żaganiu” pana Pawła Lóssa zaproszenie na doroczną imprezę pod tytułem: „Imieniny u Doroty”.

To wspomnienie o naszej wspólnej księżnej Dorocie de Talleyrand-Pèrigord, której imieniny co roku wyprawiają mieszkańcy Żagania w formie tematycznego koncertu. Tym razem bohaterem wieczoru będzie książę Ludwik- starszy syn księżnej.

 

Warto pojechać i zobaczyć jak bawią się nasi przyjaciele z Żagania.

zaproszenieD

 

OGŁASZAMY ZAPISY NA TURNUS REHABILITACYJNY Z ZABIEGAMI DLA SENIORÓW I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z ZATONIA


 

Już po raz szósty stowarzyszenie ''Nasze zatonie'' organizuje turnus rehabilitacyjny dla [15 osób] seniorów i osób niepełnosprawnych z naszej miejscowości.  Dofinasowanie otrzymaliśmy z miasta Zielona Góra.   Turnus rehabilitacyjny odbędzie się w terminie  od 11.05 do 25.05.2019r.                                                                                                                                               
Szanowni Państwo tym razem pojedziemy do Darłówka do Centrum Zdrowia i Wypoczynku ''Jantar''.

            Ośrodek położony jest przy samej plaży, na 1,5 ha ogrodzonym terenie zielonym,  składa się z 3 pawilonów mieszkalnych dwukondygnacyjnych ''Jantar'' ; ''Bałtyk'' i ''Meduza'' z pokojami klasy hotelowej, częściowo z balkonami. Na terenie ośrodka znajduje się sala restauracyjna, barek kawowy z kominkiem, sale rekreacyjne, centrum odnowy biologicznej z gabinetami kosmetycznymi oraz spa. Na terenie ośrodka znajduje się basen ale czynny w sezonie.  Pokoje  1 , 2, 3, 4 osobowe  z łazienkami , wyposażone standardowo, każdy z telewizorem, internetem, lodówką, czajnikiem, dwa łóżka zestawione w łóżko małżeńskie. 
Wyżywienie: 3 posiłki dziennie: śniadania i kolacje w formie bufetu, obiad serwowany do stolika. Możliwość korzystania z diet                                                                           
Świadczenia zawarte w cenie turnusu rehabilitacyjnego: 14 noclegów, świadczenia zaczynają się kolacją, pierwszego dnia i kończą śniadaniem ostatniego dnia. Wizyta lekarska i opieka pielęgniarska, 2- zabiegi w dni robocze wg wskazań  lekarza   [ogółem 20]+ gimnastyka poranna na plaży.
Program animacyjny: zabawy taneczne, dyskoteki, ognisko z pieczeniem kiełbasek, konkursy oraz wieczorne seanse filmowe na duzym ekranie, wycieczki piesze. 
 Zabiegi lecznicze wykonywane w ośrodku: kinezyterapia, fizykoterapia, balneoterapia, światłolecznictwo, , masaż wirowy, termoterapia [ krioterapia miejscowa], ćwiczenia siłowe [ jazda na rowerze treningowym i ćwiczenia na atlasie]   *masaż klasyczny + sauna  płatne dodatkowo                                                                                                                                                                 

ZEBRANIE ORGANIZACYJNE ORAZ  ZAPISY NA TURNUS
 
odbędzie się dn. 12.02.2019 r.  o  godz. 17 tej, w  świetlicy  w Zatoniu. 
Koszt turnusu:
  niestety, ale w tym roku koszt pobytu w stosunku do ubiegłego roku jest wyższy o 150zł.
Dofinansowanie  z miasta wynosi 10 000zł: 15 osób = 666,66zł na osobę                                                                                              

koszt turnusu na osobę w pokoju - 2 osobowym bez balkonu – 1400 zł.
koszt turnusu na osobę w pokoju - 2 osobowym z balkonem - 1450 zł.                        
koszt turnusu na osobę w pokoju - 3 osobowym  - 1300 zł.
koszt uczestnika : [od podanych kwot należy odjąć dofinansowanie]

1400 - 666,66 = 733,34 zł  ;   
1450 - 666,66 = 783,34 zł;    
1300 - 666,66 = 633,34zł . 

Dopłata do pokoju 1 - osobowego   - 350 zł                                                      

                                                                                       

W załączeniu przedstawiamy zainteresowanym regulamin dofinansowania do turnusu rehabilitacyjnego organizowanego przez stowarzyszenie.

Organizacją wyjazdu na turnus zajmuje się Teresa Abroziak - Kowala                                    

tel. 68 3275320

jantar

 

REGULAMIN PRZYZNAWANIA DOFINANSOWANIA DO TURNUSU REHABILITACYJNEGO ORGANIZOWANEGO PRZEZ STOWARZYSZENIE ''NASZE ZATONIE''

1.      Z dofinansowania do turnusu rehabilitacyjnego może skorzystać max 15 osób.

2.      O dofinansowanie do wyjazdu mogą ubiegać się:

a)      mieszkańcy Zatonia ( zameldowani)

b)      członkowie stowarzyszenia „Nasze Zatonie” nie będących mieszkańcami (opłacający na bieżąco składki członkowskie)

3.      Jeżeli w terminie naboru podanym przez organizatora zgłosi się więcej niż 15 osób wówczas organizator stosuje następujące kryteria kolejności wyboru:

I.osoby, które jeszcze nie korzystały z turnusu rehabilitacyjnego

II.osoby, które miały najdłuższą przerwą w dofinansowaniu.

4.      W przypadku gdy wyżej wymieniona punkty nie wyłonią odpowiedniej liczby  kandydatów, stosowane będzie następujące kryterium:

 Jeżeli o dofinansowanie ubiega się małżeństwo, które wcześniej już wspólnie otrzymało, to dofinansowanie może otrzymać tylko jedna osoba.

5.    Jeżeli nadal będą osoby, które w jednakowym stopniu spełniają kryteria, to między nimi zostanie przeprowadzone komisyjne losowanie.

ZARZĄD STOWARZYSZENIA

 

Stowarzyszenie Nasze Zatonie
adres do korespondencji:
Zatonie -Strumykowa 11
66-004 Zielona Góra
tel. kontaktowy  609 472 188


NIP 973-099-71-92
REGON 080525424
KRS 0000384957
Bank BGŻ 33 2030 0045 1110 0000 0207 1140

 

Copyright © 2019 Stowarzyszenie Nasze Zatonie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 |Replica Rolex

who also carried a  Replica Handbag marketing activities. These celebrity advertising increased Replica Louis Vuitton Handbags Elite status.I can not say how many times I saw the monogram bag sitting on the floor of the 2016 louis vuitton Replica handbags uk amusement park. It disgusts me to think.aqian100325 LV bags is very fashionable, which had to be taken in places like this. The Replica watches UK of the street are perfect for outdoor activities. Or, paint and a few bags of Antigua are safer around water.The best thing is to have a bag of the season to be sure. You can never go wrong with possession of more than a Watches Replica.It ‘was just a small article for the public to know and understand the importance of taking care of these fine Replica rolex items. Now I know it’s just a bag, and there are major issues in the world. I am aware of the crisis that we face every day.But for those of you who have Watches Replicas or if you want one day, just know that the way to treat affect the longevity of the bag.You can forward to the next generation, if we take care of her.2016 louis vuitton handbags made to last a lifetime. The quality of each Replica Rolex watches is eloquent.Tell the world that are one of the Hautes-fashioned. Come and get your Louis Vuitton bag today!Search of a 2016 louis vuitton handbags that is guaranteed to turn heads? We can almost guarantee a double when you add the Replica watches Aquarelle Speedy to your repertoire.
Acheter Levitra Acheter Levitra Generique Levitra En Ligne Lida Daidaihua kamagra france Viagra Strips Lida Paquets de tests Acheter cialis en ligne Acheter viagra en ligne viagra super active Acheter Levitra Kamagra Soft Tabs Viagra Kamagra En Ligne Cialis Acheter Cialis Viagra Soft
Scarpe da donna Scarpe Scarpe Adidas adidas Scarpe Scarpe Scarpe hogan oakley nike air presto new balance nike air max adidas Scarpe nike free nike blazer
michael kors Ray ban nike huarache Adidas Scarpe Abbigliamento Asics nike flyknit scarpe converse Scarpe air jordan scarpe da calcio nike free nike cortez nike roshe air max