Aktualności


 

1% dla Zatonia


Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za Wasze dotychczasowe wsparcie.

 Każda złotówka jaka otrzymujemy na konto traktujemy jako gest życzliwości i sygnał, że to co robimy jest Waszym zdaniem dobre.

Stowarzyszenie w 2017 roku realizowało przedsięwzięcia adresowane do różnych odbiorców na ponad 35 tys. zł. Wszystkie projekty realizowane przez nas mają charakter otwarty i nie zamykają się w gronie tylko członków stowarzyszenia.

* Ochrona dziedzictwa kulturowego na terenie Zatonia

* Organizacja imprez kulturalnych i integracyjnych

* Wycieczki  edukacyjne

* Turnusy rehabilitacyjne dla osób starszych

* Wydawanie publikacji pokazujących piękno i bogactwo kulturowe naszej małej ojczyzny

* Obchody świąt pańswowych i kościelnych

TO SĄ ZADANIA, KTÓRE REALIZUJEMY W NASZEJ MAŁEJ OJCZYŹNIE

 

 Z góry dziękujemy za Waszą hojność i obiecujemy, że i w tym razem zebrane pieniądze wesprą tylko inicjatywy otwarte dla wszystkich osób.

DZIĘKUJEMY I DO ZOBACZENIA NA WSPÓLNYCH IMPREZACH 

jeden 2

jeden 1

Bardzo prosimy o odpisy na rzecz Stowarzyszenia „Nasze Zatonie”. 

Jeśli mieszkasz w Zatoniu albo lubisz po prostu tu przyjeżdżać.  Jeśli leży Ci na sercu piękno przyrody i bogactwo historii. Jeśli chcesz wesprzeć naszą działalność na rzecz rozwoju kultury, integracji czy ochrony dziedzictwa.  Nie zwlekaj, to takie proste, wystarczy wpisać w jednej rubryce nasz nr KRS   0000384957

jeden 3

dzieki

Wizyta Księcia Enrique de Villamor


    13 lutego we Wrocławiu odbyło się spotkanie księcia Enrique de Villamor y Soraluce z dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr V w Zielonej Górze Kamillą Witucką oraz Jarosławem Skorulskim reprezentującym Urząd Miasta Zielone Góra i Stowarzyszenie „Nasze Zatonie”. Enrique de Villamor przyjechał z Francji na zaproszenie władz naszego miasta i stowarzyszenia  aby nawiązać współpracę w dziedzinie projektów międzynarodowych którymi kieruje. Polegają one na budowaniu w Europie nowych (nieoczywistych) szlaków turystycznych, którymi wyruszają młodzi ludzie by poznawać wspólne europejskie dziedzictwo poprzez małe ojczyzny.  Drugim niezwykle ważnym powodem przyjazdu były projekty związane z Zatoniem. Ciotka księcia de Villamor  Pani Beatrice de Andia jest w prostej linii potomkinią Księżnej Doroty, jej syna Alexandra i wnuka Archibalda de Talleyrand-Pèrigord czyli trzech pokoleń Talleyrandów związanych z naszym Zatoniem. Pani Beatrice de Andia gościła w październiku w swoim zamku Chatonniere nad Loarą delegację miasta Zielone Góra. Jest ona znanym historykiem kultury i projektantką ogrodów. Zaangażowała się w prace przy projektowaniu parku w Zatoniu. Niestety ze względu na stan zdrowia nie mogła osobiście odwiedzić Polski.  Pana Villamor, który zna doskonale język polski i pozostaje w bliskich więzach rodzinnych z panią Beatrice wydawał się więc idealny do pośredniczeniach w rozmowach na temat parku. Wtorkowa rozmowa we Wrocławiu miała przybliżyć obu stronom zakresy wspólnych zainteresowań. Główne jednak rozmowy odbyły się w dniu 14 lutego już w Zielonej Górze. Pierwsze ze spotkań prowadziła Pani Kamilla Witucka i  dotyczyło ono możliwości współpracy międzynarodowej młodzieży z Zielonej Góry. Kolejne spotkanie dotyczyło zatońskiego parku, a prowadziła je pani Agnieszka Kochańska- autorka projektu rewitalizacji. Następnie gość udał się do ratusza i rozmawiał z przedstawicielami Urzędu Miasta. Tam też udzielił krótkiego wywiadu lokalnej prasie.

villa 4

Podczas konferencji Enrique de Villamor bardzo ekspresyjnie opowiadał o możliwosciach budowania wspólnych projektów , które łączą ludzi w oparciu o historię.

Kolejnym punktem wizyty był spacer i obiad w „Palmiarni”, na którym obecni był również ksiądz proboszcz Ireneusz Mastej i sołtys Krzysztof Sadecki. 

villa 1

Architekt Agnieszka Kochańska wraz z sołtysem Krzysztofem Sadeckim pokazują gościowi panoramę
Zielonej Góry

villa 2

Enrique de Villamor, Agnieszka Kochańska i dyr LOV Kamilla Witucka oprowadzaja goscia po zielonogórskiej Palmiarni

     Potem nasz gość zawitał w Zatoniu.  Kilku mieszkańców naszej miejscowości, razem z proboszczem,  i księciem Enrique de Villamor modlilo się wspólnie przed tablicą upamiętniającą księżną Dorotę de Taylleyrand – Perigord,  a sołtys Krzysztof Sadecki wręczył panu Enrique rycinę zatońskiego pałacu. Dla mieszkańców to była okazja do zderzenia przeszłości z teraźniejszością.

villa 3

Chwila zadumy w zatońskim kosciele przed tablicą poswiaconą księżnej Dorocie 
fot. ze str. Parafii Ługi

     Po modlitwie w kościele  wszyscy udali się na spotkanie przy kawie na plebanii. Książe okazał się bardzo miłym i otwartym człowiekiem, toteż szybko rozmówcy znaleźli wspólne tematy. Okazało się też, że jest on świetnie zorientowany w działalności naszego stowarzyszenia. Wielokrotnie podkreślał, że Zatonie jest przykładem dla innych, jak można ocalić od zapomnienia własną historię i dbać o ochronę tradycji i kultury małej ojczyzny. Na koniec tej krótkiej wizyty pan Villamor serdecznie się ze wszystkimi uściskał i przekazał pozdrowienia dla wszystkich mieszkańców Zatonia. Pani architekt Agnieszka Kochańska zabrała jeszcze naszego gościa do parku i na miejscu zapoznała z planami rewitalizacji.

      Mamy wszyscy nadzieję, że ten bogaty w  spotkania dzień, to tylko nie kurtuazyjna wizyta ale  początek dobrej i owocnej współpracy. Dobrze jest mieć przyjaciół nie tylko wkoło ale i daleko za granicami, bo one ubogacają, inspirują i dają poczucie, że mimo odległości tysięcy kilometrów jesteśmy tą samą wspólnotą  kulturową. W czasach kiedy historia stała się orężem walki politycznej i powodem licznych konfliktów, warto pokazywać, że historia może też w piękny sposób łączyć ludzi z daleka i bliska.

 Teresa Kowala/ Jarosław Skorulski

Zebranie sołectwa


 

OGŁOSZENIE

Na podstawie § 11 ust. 1 pkt 1 Statutu Sołectwa Zatonie zwołuję

Zebranie Wiejskie w Sołectwie Zatonie

na dzień 7marca 2018 r. godz. 18:00

w Świetlicy przy ul.Zatonie-Zielonogórska(budynek przedszkola)

Proponowany porządek zebrania:

  1. Sprawozdanie z wydatków budżetowych za rok 2017.
  2. Rozdysponowanie środków finansowych na realizację zadań statutowych w roku 2018.
  3. Sprawy różne.

  

Uwaga:

W przypadku, gdy w podanym terminie nie zbierze się co najmniej 1/10 uprawnionych do głosowania mieszkańców sołectwa, zebranie odbędzie się w tym samym dniu o godz. 18.15 z powyższym proponowanym porządkiem obrad.

 

 

SOŁTYS SOŁECTWA Zatonie

         /-/ Krzysztof Sadecki

 

     Zielona Góra 20-02-2018

Ruszyła budowa ścieżek rowerowych


     Niemal 8 milionów złotych będzie kosztować kolejna inwestycja w infrastrukturę rowerową w Zielonej Górze. Tym razem dotyczy to południowej części miasta. 

W ramach inwestycji będą wybudowane dwie trasy: Z5b z Ochli do Kiełpina i dalej do ulicy Modrzewiowej w Drzonkowie oraz S4 od ulicy Jędrzychowskiej do ulicy Strumykowej w Zatoniu.

W sumie będzie to ponad 11 kilometrów nowych ścieżek rowerowych. Pozwolą nam na to, abyśmy mieli w miarę spójny system, bo to nie jest ostatnie zadanie przewidziane do realizacji. 

Inwestycja obejmie m.in. budowę ścieżek o bitumicznej nawierzchni, miejsc postojowych dla rowerzystów i oświetlenie ledowe. Pracami zajmie się nowosolska firma Kambud.  Właściciel firmy Wiktor Kamzelski.o inwestycji powiedział

"To zadanie dla nas jest o tyle ciekawe, że jest to wyzwanie na zasadzie organizacji. Roboty nie są może aż tak skomplikowane. Logistycznie trzeba się mocniej dopasować z uwagi na dojazdy z materiałem i sprzętem." 

Celem powstania ścieżek rowerowych jest połączenie obszaru starego i nowego miasta oraz zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów. 

Docelowo sieć tras rowerowych ma sprawić, że z Zatonia bądź Kiełpina rowerzyści dojadą nad Odrę w Cigacicach.

Nowe ścieżki na południu miasta powstaną do 1 sierpnia 2018 roku. Budowa jest w 85% finansowana ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

rower

Prace przebiegają bardzo szybko. Pod topór poszły przydrożne drzewa wzdłuż trasy do Zatonia. Na Jędrzychowie już ścieżka ma obrzeża, a nawet położono na fragmencie kostkę. Na tegoroczny "Dzień Zatonia" mieszkańcy Zielonej Góry będą mogli bezpiecznie dojechać rowerem.

red.

Zakończone zapisy na turnus rehabilitacyjny


 

    W tym  tygodniu  odbyło się zebranie organizacyjne, dotyczące wczasów zdrowotnych z rehabilitacją dla seniorów z naszej miejscowości, zorganizowanego przez Stowarzyszenie  ''Nasze Zatonie'', przy dofinansowaniu Prezydenta Miasta Zielona Góra.

Na tym zebraniu została ostatecznie zamknięta lista uczestników zapisanych na turnus. W przyszłym tygodniu zostanie podpisana umowa kupna - sprzedaży pomiędzy Agencją Turystyczną '' Altur'' z Wałbrzycha a Stowarzyszeniem ''Nasze Zatonie''.

Turnus rehabilitacyjny jak już informowaliśmy, odbędzie się w dniach od 5.05 do 19.05.2018r, w Ośrodku Wczasowo -Leczniczym '' Opole'' w Dźwirzynie.

Cieszymy się bardzo, że nasz projekt  cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród naszych mieszkańców , i co roku przybywają nowi chętni, którzy po raz pierwszy chcą skorzystać z turnusu, a pamiętam jak przy organizacji pierwszego wyjazdu na turnus musiałam długo namawiać mieszkańców, aż w końcu udało się zebrać dziesięciu chętnych.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, ażeby zapisać się na turnus rehabilitacyjny, należało spełnić warunki regulaminu przyznawania dofinansowania opracowanego przez Stowarzyszenie ''  Nasze Zatonie''.     Chętnych  osób, które chciałyby skorzystać z dofinansowania do turnusu przychodzi dużo więcej, a zgodnie z regulaminem z dofinansowania może skorzystać tylko 15 osób.  Pierwszeństwo miały osoby, które jeszcze nie korzystały z turnusu rehabilitacyjnego. Również tym razem nie mogły skorzystać z dofinansowania małżeństwa, które przynajmniej już raz wspólnie skorzystały  z tego dofinansowania, wg regulaminu teraz,  mógł skorzystać tylko jeden z małżonków. Ostatecznie wyłoniono 15 osób, które spełniają kryteria regulaminu  i skorzystają z dofinansowania, a dodatkowo 8 osób chętnych na wyjazd dołączą do naszej grupy indywidualnie, ponosząc pełną odpłatność za turnus.

21 lutego o godz. 1700 w przedszkolu, skarbnik Józef Załucki, będzie zbierał wpłatę zaliczki [200zł ] od uczestników, rezerwującej termin i miejsce w ośrodku wczasowym.

Przedstawiam listę uczestników, którzy w tym roku skorzystają z dofinansowania do turnusu rehabilitacyjnego:

1 - BARWIŃSKA ANNA                                                 2 - DZIĘGIEL HENRYK                    

3 - SKORULSKA DOMINIKA                                        4. SOSNOWSKA MARIA                                                              

5 - POŻNIAK JERZY                                                    6 - PELECHACZ ZOFIA

7 - CHWAST ZENONA                                                 8 - POŁOŃSKA DANUTA

9 - ZAŁUCKA TERESA                                                10 - JANIK BOŻENA

11 - IRLA MIECZYSŁAWA                                           12 - WAMBERSKA ELŻBIETA

13 - ROSA WANDA                                                      14 - ROSA JÓZEF

15 - AMBROZIAK - KOWALA TERESA

                ORGANIZATOR - STOWARZYSZENIE '' NASZE ZATONIE''  -  TERESA AMBROZIAK-KOWALA

Stowarzyszenie Nasze Zatonie
adres do korespondencji:
Zatonie -Strumykowa 11
66-004 Zielona Góra
tel. kontaktowy  609 472 188


NIP 973-099-71-92
REGON 080525424
KRS 0000384957
Bank BGŻ 33 2030 0045 1110 0000 0207 1140

 

Copyright © 2018 Stowarzyszenie Nasze Zatonie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 |Replica Rolex

who also carried a  Replica Handbag marketing activities. These celebrity advertising increased Replica Louis Vuitton Handbags Elite status.I can not say how many times I saw the monogram bag sitting on the floor of the 2016 louis vuitton Replica handbags uk amusement park. It disgusts me to think.aqian100325 LV bags is very fashionable, which had to be taken in places like this. The Replica watches UK of the street are perfect for outdoor activities. Or, paint and a few bags of Antigua are safer around water.The best thing is to have a bag of the season to be sure. You can never go wrong with possession of more than a Watches Replica.It ‘was just a small article for the public to know and understand the importance of taking care of these fine Replica rolex items. Now I know it’s just a bag, and there are major issues in the world. I am aware of the crisis that we face every day.But for those of you who have Watches Replicas or if you want one day, just know that the way to treat affect the longevity of the bag.You can forward to the next generation, if we take care of her.2016 louis vuitton handbags made to last a lifetime. The quality of each Replica Rolex watches is eloquent.Tell the world that are one of the Hautes-fashioned. Come and get your Louis Vuitton bag today!Search of a 2016 louis vuitton handbags that is guaranteed to turn heads? We can almost guarantee a double when you add the Replica watches Aquarelle Speedy to your repertoire.
Acheter Levitra Acheter Levitra Generique Levitra En Ligne Lida Daidaihua kamagra france Viagra Strips Lida Paquets de tests Acheter cialis en ligne Acheter viagra en ligne viagra super active Acheter Levitra Kamagra Soft Tabs Viagra Kamagra En Ligne Cialis Acheter Cialis Viagra Soft
Scarpe da donna Scarpe Scarpe Adidas adidas Scarpe Scarpe Scarpe hogan oakley nike air presto new balance nike air max adidas Scarpe nike free nike blazer
michael kors Ray ban nike huarache Adidas Scarpe Abbigliamento Asics nike flyknit scarpe converse Scarpe air jordan scarpe da calcio nike free nike cortez nike roshe air max