Witamy na stronach Zatonia


Zatonie to wieś o średniowiecznym rodowodzie, która od 1 stycznia 2015 roku została włączona w granice Zielonej Góry. 

Pierwsze wzmianki o Zatoniu (Günthersdorf) pochodzą z końca XIII wieku. W XIX wieku miejscowość stała się jednym z ośrodków życia kulturalnego i politycznego, gdy 1840 roku wprowadziła się tu księżna  Dorota de Talleyrand-Périgord, która podjęła decyzję o przebudowie pałacu i powiększeniu parku. Za jej sprawą Zatonie zaczęli odwiedzać  europejscy władcy i artyści.

Zatonie położone jest wzdłuż strumienia Dłubnia, a na południu graniczy z rzeką Śląską Ochlą. Malownicze tereny, łąki i lasy, stwarzają niepowtarzalny klimat. Dodatkowego uroku dodaje zlokalizowany w samym centrum Zatonia park, którego wyjątkowa roślinność oraz wiekowe drzewa nadają majestatyczny charakter. Zatonie to wspaniałe miejsce na spędzenie wolnego czasu, na sobotnio-niedzielne spacery i aktywny wypoczynek.

Serdecznie zapraszamy do Zatonia.

 • Spotkanie z Haliną Maszkiewicz

  W niedzielę 9 października grupa mieszkańców z Zatonia miała okazję do ekskluzywnego wejścia na wystawę prac Haliny Maszkiewicz.

 • Koniec prac na rondzie

  Zaplanowane na ten rok prace na rondzie zostały zakończone

 • Dzień pieczonego ziemniaka w przedszkolu

  23 września 2016 w pierwszym dniu jesieni - już tradycyjnie został zorganizowany w zatońskim przedszkolu Dzień Pieczonego Ziemniaka.
  To zawsze okazja do integracyjnego spotkania wszystkich przedszkolaków tych którzy są z nami już od kilku lat i tych zupełnie nowych.

 • Ale była wycieczka!

  Za nami piękne 3 dni, bo i pogoda i atmosfera dopisały w 100%. Pomysł na wyjazd padł po „Wieczorze z księżną”, kiedy pojawiły się informacje o siostrze księżnej Doroty- Wilhelminie Żagańskiej, że miała prócz Żagania piękny pałac w Ratiboricach i zamek Nachodzie, a oba w Czechach blisko polskiej granicy.

 • Wspomnienie koncertu

  Tegoroczny jesienny koncert zatytułowany był „Muzyczny świat renesansu”. Utwory instrumentalne i pieśni wprowadzały nas w czasy, kiedy rozkwitała w całej Europie kultura i sztuka.

 • Okrasa, czosnek i Zatonie

  W 14 maja w TVP 1 o godzinie 13.00 został wyemitowany popularny program kulinarny „Okrasa łamie przepisy”. Mistrz kuchni pokazał całej Polsce nasz zatoński skarb- czosnek niedźwiedzi.

Wszystkie chętne osoby i organizacje zapraszamy do współpracy przy tworzeniu pozytywnego wizerunku i przyjaznej atmosfery naszej małej ojczyzny. Chcemy nie tylko propagować wartości historyczne i przyrodnicze naszej okolicy, ale również organizujemy imprezy kulturalno-oświatowo-sportowe i szkolenia podnoszące nasze kompetencje, umiejętności i kwalifikacje. Mamy nadzieję, że uda nam się razem przywrócić dawną świetność tego miejsca.

Zapraszamy do współpracy.

Stowarzyszenie Nasze Zatonie
adres do korespondencji:
Zatonie -Strumykowa 11
66-004 Zielona Góra
tel. kontaktowy  609 472 188


NIP 973-099-71-92
REGON 080525424
KRS 0000384957
Bank BGŻ 33 2030 0045 1110 0000 0207 1140

 

Copyright © 2016 Stowarzyszenie Nasze Zatonie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 |